Nowa drukarka termosublimacyjna Roland Texart RT-640M
24 paź 2018 08:30

Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku w obszarze elastyczności produkcji w cyfrowym druku tekstylnym, firma Roland DG ogłasza wprowadzenie na rynek wielofunkcyjnej drukarki Texart RT-640M. Innowacyjna, cyfrowa drukarka łączy procesy obróbki tekstylnej i druku sublimacyjnego w jednym urządzeniu. Model Texart RT-640M jest już dostępny w całym regionie EMEA.

Funkcjonalności nowego urządzenia umożliwiają drukowanie bezpośrednio na tkaninach poliestrowych oraz na papierze do transferu sublimacyjnego przy użyciu tego samego atramentu i oprogramowania RIP. Korzystny stosunek ceny do wydajności sprawia, że Texart ma szansę stać się popularnym, wszechstronnym cyfrowym rozwiązaniem dla druku metodą sublimacji.

Paul Willems, dyrektor ds. rozwoju biznesu i zarządzania produktami tak komentuje premierę rynkową: „Technologia cyfrowa idealnie pasuje do dzisiejszych wymagań druku na żądanie i produkcji krótkoseryjnej. RT-640M to elastyczne rozwiązanie przeznaczone do druku cyfrowego na tekstyliach, umożliwiające producentom różnych sektorów typu: znakowanie, odzież sportowa, moda, artykuły promocyjne sprawne dostarczanie produktów i terminową realizację zamówień. Ponadto możliwości druku bezpośredniego sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie dla firm, które chcą zadrukowywać przedmioty dwustronne takie jak np. flagi i banery.”

RT-640M pozwala na bezpośredni zadruk tkanin poliestrowych do różnych zastosowań (komunikacja wizualna, moda, sport i wystrój), a także przedmiotów sztywnych takich jak artykuły promocyjne czy płytki ceramiczne. RT-640M ma zastosowanie w przypadku rozmaitych, w tym także dwustronnych tkanin poliestrowych takich jak flagi, siatki czy banery. Zaawansowane funkcje zapewniają równomierne napięcie i precyzyjne, dokładne wydruki nawet na najcieńszych materiałach.

Szybkoschnący atrament Roland Texart, specjalnie opracowany na potrzeby urządzeń sublimacyjnych z serii Texart, jest dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej - od głębokich czerni po intensywne pomarańcze i fiolety, a także w kolorach fluorescencyjnych i delikatnych, pastelowych odcieniach.

Jak zaleca producent, dodatkowym czynnikiem zwiększającym efektywność produkcji może być użycie oprogramowania RIP ErgoSoft Roland Edition 2, które jest dołączane do urządzenia RT-640M.

Paul Willems dodaje: „Wielofunkcyjne urządzenie do sublimacji Texart RT-640M jest pierwszym tego typu rozwiązaniem na rynku. W rozwijającym się cyfrowym sektorze druku tekstylnego nadal istnieją duże możliwości rynkowe dla doświadczonych dostawców drukarek. W firmie Roland wszystko, co robimy, ma z założenia pomagać w odkrywaniu potencjału twórczego i biznesowego, a model RT-640M został zaprojektowany właśnie w celu spełnienia wymagań naszych użytkowników.”

Opracowano na podstawie informacji firmy Roland DG