Nicole Spencer w zarządzie FESPA
6 gru 2022 06:00

Nicole Spencer została powołana do zarządu FESPA, decyzja została jednogłośnie poparta przez przedstawicieli krajowych stowarzyszeń FESPA na niedawnym walnym zgromadzeniu FESPA w Madrycie w Hiszpanii.

Jako prezes stowarzyszenia FESPA UK od 2018 roku Nicole odegrała kluczową rolę we wspieraniu wielkoformatowych drukarń cyfrowych, tekstylnych, przemysłowych i specjalistycznych w Wielkiej Brytanii.

W 2020 roku została dyrektorem zarządzającym firmy RMC Digital Print, gdzie zajmowała stanowisko dyrektora operacyjnego od 2011 roku. Zlokalizowana w Hull w Anglii firma zajmuje się drukiem wielkoformatowym dla branż: oznakowań, wydarzeń specjalnych, wystaw i scenografii.

Prezes FESPA, Christophe Aussenac, komentuje: Dzięki ponad jedenastoletniemu bezpośredniemu doświadczeniu w branży druku specjalistycznego Nicole była nieoceniona w dywersyfikacji i poszerzaniu zakresu wiedzy i wsparcia, jakie stowarzyszenie FESPA UK oferowało swoim członkom w ciągu ostatnich pięciu lat.

Jako członek zarządu FESPA wnosi cenne doświadczenie handlowe wynikające z prowadzenia własnej drukarni wielkoformatowej, specjalizującej się w szyldach, scenografii i wystawach. Jej szczególny nacisk na oznakowania pomoże nam zapewnić, że wydarzenia i produkty FESPA będą zaspokajać różnorodne potrzeby naszej światowej społeczności producentów szyldów oraz firm poligraficznych rozszerzających działalność o usługi znakowania.

Nicole Spencer dodaje: Będąc członkiem zarządu FESPA UK przez prawie pięć lat, cieszę się, że zostałam wybrana do zarządu FESPA. Jako wieloletni członek FESPA UK uważam, że wsparcie biznesowe i wskazówki stowarzyszenia są nieocenione i nie mogę się doczekać dalszej współpracy z członkami FESPA. Jednym z obszarów, na których się skupiam, będzie promocja branży poligraficznej i przyciąganie młodych talentów, gdzie mam nadzieję, że moje wcześniejsze doświadczenie zawodowe w rekrutacji okaże się przydatne. Chcę również wykorzystać moją wiedzę na temat oznakowań, aby rozwijać ofertę FESPA na tym rynku i zachęcać firmy zajmujące się oznakowaniami do dołączania do ich krajowych stowarzyszeń FESPA.

Ze swoich obowiązków w zarządzie FESPA zrezygnował Lascelle Barrow reprezentujący Wielką Brytanię. W uznaniu jego wybitnego, osobistego wkładu w rozwój FESPA i społeczności poligraficznej Barrow otrzymał dożywotnio status Honorowego Członka Zarządu,

Zarząd FESPA składa się obecnie z następujących osób: Christophe Aussenac, prezes (Francja), Olaf Skilbred, wiceprezes (Norwegia), Christian Duyckaerts (Belgia), Daniel Sunderland (Ameryka Łacińska), Nicole Spencer (Wielka Brytania), Gyorgy Kovacs (Węgry), Thomas Struckmeier (Niemcy), Wouter van As (Niderlandy), Alberto Masserdotti (Włochy) oraz Lascelle Barrow (członek honorowy).

Opracowano na podstawie informacji FESPA