Nazdar Ink Technologies na FESPA 2017
17 mar 2017 10:28

Nazdar_group_FESPAPodczas zbliżających się targów FESPA światowy producent atramentów – firma Nazdar Ink Technologies zaprezentuje nowości z tegorocznej oferty. Swoją inaugurację będą miały serie Nazdar 130 oraz oznaczone numerem 183 atramenty na bazie rozpuszczalników. Obie grupy produktów oferują wyjątkową barwę, wysoką jakość oraz opłacalność użycia, pozwalające na uzyskanie kluczowych dla przedsiębiorców oszczędności – czasu i pieniędzy.

Atramenty Nazdar 130 są przeznaczone dla drukarek Mimaki JV33, CJV, JV300 i Mimaki JV150, natomiast seria Nazdar 183 jest doskonałym rozwiązaniem dla użytkowników urządzeń Mimaki BS3 poszukujących wysokiej wydajności, ulepszeń w zakresie zapachu oraz wygodnych rozmiarów opakowań.

Na wystawie będzie prezentowany, wprowadzony niedawno, elastyczny atrament UV z serii 730. Tym symbolem oznaczone są atramenty o bardzo dobrej przyczepności, przeznaczone  do druku na szerokiej gamie sztywnych i giętkich podłoży. Dzięki wyjątkowo wysokiemu poziomowi elastyczności i wytrzymałości uzyskiwanych na różnych podłożach, atramenty z serii 730 są doskonałym rozwiązaniem do zastosowań zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych, takich jak banery, grafiki okienne, displaye i wyświetlacze, a zwłaszcza wzory i podłoża, które wymagają zastosowania wykrojników.

Jako ekspert w dziedzinie farb do sitodruku, Nazdar zaprezentuje także kolejną nowość w ofercie targowej – Nazdar 2800, farbę do sitodruku o pięcioletniej trwałości. Jest to jedna z pierwszych trwałych farb UV LED opracowanych specjalnie do użytku z lampami 395 nm, 4 watt lub mocniejszymi. Inne produkty z serii UV LED oraz farby sitodrukowe Nazdar 2300 powstały z myślą o druku na butelkach szklanych i plastikowych stosowanych w opakowaniach kosmetyków oraz  chemii gospodarczej. Jak zapewnia producent, ich użytkowanie pozwala na generowanie oszczędności energii i, co ucieszy ekologów, jest przyjazne dla środowiska.

Firma zaprezentuje także produkty do zastosowań specjalnych, jak na przykład przeznaczona do zadruku przełączników membranowych seria Nazdar 2400 UV LED oraz farba sitodrukowa Nazdar 3400. Goście stoiska będą mieli możliwość obejrzenia próbek powstałych z użyciem tych preparatów. 

Obecni na stoisku eksperci będą odpowiadali na pytania dotyczące atramentów i farb Nazdar stosowanych na podłożach przeznaczonych do użytku zewnętrznego, a także aplikacji na papierze, tworzywach sztucznych, tekstyliach, metalu, szkle i rozmaitych opakowaniach.

Opracowano na podstawie informacji firmy Nazdar Ink Technologies