Najszybszy ploter Jeti Tauro w historii
3 mar 2021 06:00

Jeti Tauro H3300 UHS LED to nowy „okręt flagowy” firmy Agfa, skierowany na rynek wysokonakładowej i wysokojakościowej produkcji sign & display.

Ta bazująca na technice inkjet UV LED maszyna obsługuje media o szerokości maksymalnej 3,3 m, zadrukowując je w 4 bądź 6 kolorach z prędkością do 600 m2/h. Podobnie jak jego poprzednicy, nowy model łączy w sobie najwyższą na rynku jakość obrazu z wszechstronnością, najwyższą wydajnością i wysokim poziomem automatyzacji, co czyni go rozwiązaniem jeszcze bardziej solidnym i szybszym nawet o 30 proc. Z innymi maszynami z wielokrotnie nagradzanej serii Jeti Tauro H3300 łączy jeszcze jedno: jest to rozwiązanie w pełni hybrydowe, umożliwiające obsługę arkuszy czy kartonów, z drugiej strony – podłoży giętkich, w różnych konfiguracjach.

Stworzony z myślą o pracy całodobowej

Każdy element nowego plotera Jeti Tauro H3300 UHS LED (UHS oznacza w tym przypadku „ultrawysoką prędkość”) został zaprojektowany tak, by zapewnić wydajną, niezawodną pracę urządzenia, przy jednocześnie jak najniższym zaangażowaniu w prace konserwacyjne i jak najwyższym rzeczywistym czasie produkcji. Wśród przykładowych funkcjonalności to umożliwiających można wymienić m.in. wysokowydajny system ładowania gwarantujący szybkie podawanie mediów oraz wysokiej pojemności zbiorniki na atrament, zwiększające autonomię całego rozwiązania.

Dzięki rozbudowanym strefom próżniowym i systemom prowadzenia mediów nowe urządzenie jest idealnie skrojone pod potrzeby związane z zadrukowywaniem tektury falistej. To zaś pozwala firmom z segmentu sign & display na rozszerzenie oferty i wyjście naprzeciw różnorodnym oczekiwaniom ich klientów, realizujących swoje kampanie marketingowe.

W konfiguracji master roll-to-toll maszyna umożliwia zadrukowywanie jednego bądź dwóch zwojów z materiałem jednocześnie. Może być też wyposażona w opcjonalną kamerę, zapewniającą precyzyjne zadrukowywanie obu stron podłoża.

Jeti Tauro już od dłuższego czasu jest synonimem wysokowydajnego druku hybrydowego z zaawansowaną automatyką, ale model Jeti Tauro H3300 UHS LED podnosi tę poprzeczkę jeszcze wyżej - mówi Reinhilde Alaert, product manager Sign & Display w firmie Agfa. - Konstruując nasz nowy okręt flagowy w obszarze inkjetu staraliśmy się, by to nowe rozwiązanie było dostosowane do nawet najcięższych cykli produkcyjnych. Co istotne, jest to niezwykle wszechstronna maszyna, która zadrukowuje z jednej strony podłoża sztywne i arkusze, z drugiej zaś – materiały podawane z roli. W obu przypadkach oferuje najwyższą jakość i najniższe zużycie atramentu. Nowa maszyna to najlepsze odzwierciedlenie naszego motto: „Extreme Productivity. Extreme Quality” („Najwyższa wydajność. Najwyższa jakość”).

„Poznaj bestię” – oficjalna premiera nowego plotera

9 marca br. Agfa organizuje wirtualne wydarzenie dedykowane nowemu ploterowi Jeti Tauro H3300 UHS LED, przebiegające pod hasłem „Poznaj bestię”. W jego ramach odbędą się m.in. prezentacje dotyczące obecnych trendów rynkowych, jak też demonstrujące funkcje nowego urządzenia oraz korzyści wynikające z jego wdrożenia. Do udziału w spotkaniu zaproszono ekspertów rynkowych, którzy zaprezentują swoje opinie na tematy takie jak różne aplikacje możliwe do uzyskania w technice inkjet oraz zaawansowane rozwiązania w zakresie workflow i zarządzania barwą. 

Aby zarejestrować się na to wydarzenie, zapraszamy na stronę internetową http://studio5d10.com/.

Proekologiczne atramenty o najniższym stopniu zużycia

Ploter Jeti Tauro H3300 UHS LED wykorzystuje stworzone przez firmę Agfa i opatrzone certyfikatem GREENGUARD Gold atramenty Anuvia UV LED, charakteryzujące się szerokim gamutem kolorystycznym i wysoką żywotnością barwną. Dzięki opatentowanej przez firmę Agfa technologii „Thin Ink Layer” gwarantują one użytkownikowi najniższy na rynku poziom konsumpcji – uzyskano go dzięki wyjątkowo odpornej strukturze pigmentów znajdujących się w atramentach Agfa, „inteligentnym” algorytmom oprogramowania Asanti oraz doskonale dobranym elementom maszyny. Opcjonalnie dostępne są tu kolor biały i primer.

Sterowane oprogramowaniem workflow Asanti

Ploter Jeti Tauro H3300 UHS LED jest sterowany stworzonym przez firmę Agfa oprogramowaniem workflow Asanti, które nadzoruje i automatyzuje cały proces poligraficzny: od etapu prepress do obróbki końcowej, gwarantując stabilność kolorystyczną i optymalizując zużycie atramentu. „Inteligentna” funkcja Asanti Production Dashboard wyświetla poziom zużycia mediów i atramentu, jak również czas drukowania dla każdego zlecenia i urządzenia podłączonego do systemu. Calibrated Print Modes (CPMs) to z kolei personalizowane szablony produkcyjne, które kontrolują wszystkie parametry poszczególnych podłoży i umożliwiają automatyczne tworzenie prac.

Więcej na temat serii Jeti Tauro H3300

Agfa wprowadziła pierwsze urządzenie z serii Jeti Tauro H3300 wiosną 2018 r. Te wysokonakładowe, wielkoformatowe systemy hybrydowe, bazujące na technice inkjetowej, stały się od tamtej pory wsparciem dla wielu drukarń i przedsiębiorstw poligraficznych z całego świata., pomagając im w zwiększeniu wydajności działań oraz pozyskaniu nowych kontrahentów i zleceń. Seria Jeti Tauro H3300 obejmuje obecnie następujące modele:

  • oryginalny (pierwotny) model Jeti Tauro H3300 LED, dostępny w wersji 4- i 6-kolorowej, z których pierwsza jest ukierunkowana na jak najwyższą prędkość działania, druga zaś – na maksymalną jakość;
  • model „wejściowy” („entry-model”) Jeti Tauro H3300 S, wprowadzony na rynek jesienią 2020 r. Oferuje on atrakcyjną ścieżkę rozwoju dla dostawców usług poligraficznych, umożliwia bowiem stopniowe rozbudowywanie ich oferty i możliwości produkcyjnych poprzez upgrade urządzenia aż do maksymalnej prędkości, oferowanej przez model pierwotny;
  • nowy model najwyższej klasy - Jeti Tauro H3300 UHS LED.

Wszystkie urządzenia z serii Jeti Tauro H3300 LED dostępne są w różnych konfiguracjach, pozwalających na zadrukowywanie kartonów, arkuszy oraz materiałów „z roli na rolę”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Agfa