Nagrody FESPA Awards rozdane
17 wrz 2020 06:00

FESPA ogłosiła zwycięzców tegorocznego konkursu FESPA Awards 2020, corocznego święta globalnej społeczności zajmującej się drukiem specjalistycznym i komunikacją wizualną. Nagrody są przyznawane dostawcom usług poligraficznych (PSP) i twórcom oznakowań, którzy chcą wyróżnić oraz wypromować swoje wyjątkowe projekty. W tym roku do konkursu zgłoszono prace z 27 krajów, które zostały zakwalifikowane w 18 kategoriach.

Listę zwycięzców ogłoszono podczas ceremonii online, której gospodarzem był kierownik ds. wsparcia technicznego FESPA, Graeme Richardson-Locke. Wirtualne wydarzenie zastąpiło galę wręczenia nagród na żywo, która miała mieć miejsce podczas tegorocznych targów Global Print Expo w Madrycie. W tegorocznym konkursie obok tradycyjnych kategorii pojawiły się też cztery nowe, związane z pakowaniem i nowymi zastosowaniami opakowań z papieru, tektury oraz tworzyw sztucznych.

Spośród otrzymanych zgłoszeń jurorzy wybrali dwa, które otrzymały nagrody Best in Show: Christian M. Walter - Taller de Serigrafía- Edición z Hiszpanii za projekt „New York de Sergio García Sánchez” w kategorii Serigraphy and Fine Art oraz The Look Company z Kataru za projekt „Anoc World Beach Games”.

Członkowie społeczności FESPA przyznali swoją nagrodę People’s Choice Award wybierając firmę Sakawa Printing Company z Japonii i jej japoński kalendarz zgłoszony w kategorii Creative Special Effect - Paper, Board and Plastics.

Nowością w konkursie była nagroda za innowację, która została wręczona firmie HAAS Die Werbemanufaktur ze Szwajcarii za butelkę piwa z nadrukiem 3D, zgłoszoną w kategorii Direct Printing on Three-Dimensional Products.

Zwycięzcą konkursu Young Star 2020 przeznaczonego dla młodszych pracowników branży poligraficznej, stażystów lub studentów w wieku od 16 do 25 lat został Instytut Technologii Drukowania PVG Maharashtra z Indii nagrodzony za projekt „Uratuj tygrysy, zanim zamilkną na zawsze”.

Christian Duyckaerts, prezes FESPA tak podsumował wydarzenie: „Wspieranie i promowanie wyjątkowego potencjału druku ma kluczowe znaczenie dla misji FESPA. Poprzez przyznawanie nagród chcemy inspirować globalną społeczność do dalszego rozwijania pomysłów i wykorzystywania postępu technologicznego. Ocenianie tych prac jest przywilejem, ponieważ przypomina nam, że druk - we wszystkich swoich różnorodnych formach i zastosowaniach - jest kreatywny, piękny, a przede wszystkim skuteczny. Gratulujemy zwycięzcom konkursu z roku 2020 ”.

Na podstawie informacji FESPA opracowała BZ