Mutoh świętuje 70. jubileusz
9 maj 2022 06:00

W marcu 2022 przypadała 70. rocznica powstania firmy Mutoh. Założone w 1952 r. przez Yoshiro Mutoha przedsiębiorstwo od początku istnienia koncentrowało się na produkcji sprzętu pomiarowego.

W firmie Mutoh produkowano urządzenia pomiarowe do nawigacji lotniczej, suwmiarki i kątomierze obrotowe, które odzwierciedlały wysokie możliwości techniczne wymagane w precyzyjnych procesach pomiarowych. Ten profil produkcji wyznaczył początek długofalowej misji firmy polegającej na wspieraniu sztuki monozukuri, czyli aktu tworzenia rzeczy, w szerszym ujęciu rozumianego jako synteza sprawności technologicznej, know-how i ducha japońskich praktyk produkcyjnych.

Pod nazwą Mutoh Memori Chokoku (Mutoh Scale Engraving) w portfolio firmy pojawiły się także nowe produkty. Przez lata przedsiębiorstwo podtrzymywało ten sam kierunek rozwoju, koncentrując się na wielkoformatowych maszynach drukujących.

Prezes Mutoh, Yasuhiko Isobe stwierdził: Zrozumienie potrzeb klienta, zapewnienie bezpieczeństwa i zaufania oraz fascynacja przyszłością jest naszym zobowiązaniem do osiągnięcia celu, jaki stanowi świętowanie setnej rocznicy.

Ze światową siedzibą główną w Japonii oraz filiami w USA, Europie i Australii firma Mutoh stała się jednym z wiodących producentów wielkoformatowych maszyn drukujących oraz ploterów tnących. Rozwiązania Mutoh są znane z wykorzystywania zaawansowanych technologii, szybkości i wysokiej jakości drukowania.

Siedemdziesiąt lat to kamień milowy dla Mutoh - mówi Brian Phipps, prezes Mutoh America i dodaje: To wiele mówi, kiedy firma może się rozwijać i dostosowywać przez dziesięciolecia, a jednocześnie pozostać liderem na obsługiwanych rynkach. Jestem bardzo dumny z bycia częścią tej organizacji i świętowania tego osiągnięcia wspólnie z Mutoh. 

Opracowano na podstawie informacji opublikowanej na portalu What They Think