Mouvent prezentuje nową cyfrową drukarkę tekstylną
13 gru 2017 12:16

Podczas targów ShanghaiTex w Chinach należąca do grupy Bobst firma Mouvent po raz pierwszy zaprezentowała innowacyjną maszynę drukującą serii TX801. TX801 to 8-kolorowa, wieloprzebiegowa cyfrowa drukarka tekstylna, zapewniająca wysoką jakość druku w rozdzielczości optycznej do 2000 dpi przy dużych prędkościach drukowania na materiałach włókienniczych. Kluczowym rozwiązaniem zastosowanym w tym urządzeniu jest Mouvent Cluster – innowacyjna technologia druku cyfrowego oparta na zintegrowanym klastrze.

„Goście stoiska, którzy obserwowali pokazy na żywo drukarki TX801, byli pod ogromnym wrażeniem jakości druku” – powiedział Ghislain Segard, kierownik ds. marketingu i sprzedaży maszyn tekstylnych w Mouvent i dodał: „Mieliśmy setki gości odwiedzających stoisko Mouvent, ich reakcja była w przeważającej mierze pozytywna. Wierzymy, że ta maszyna jest ogromnym krokiem naprzód pod względem jakości, industrializacji i niezawodności. Cieszę się, że mogliśmy ją zaprezentować podczas tak prestiżowego wydarzenia.”

Paul Yen, szef dystrybucji Mouvent w Chinach podsumował: „To była fascynująca wystawa, a prezentacja Mouvent z pewnością wywarła duże wrażenie. Chiny są centralnym ośrodkiem globalnej produkcji i innowacji w branży tekstylnej, tym bardziej cieszy wykazanie dużego potencjału naszych urządzeń, nie tylko w tym regionie, ale również na ogólnym rynku tekstylnym.”

TX801 drukuje do 8 kolorów i, mimo że jest to maszyna typu skanującego, do 50 proc. zadań drukowania można wykonać w ramach jednego przebiegu, zwiększając wydajność do 200 m2/h bez uszczerbku na jakości. Aby osiągnąć takie poziomy produktywności, TX801 wykorzystuje autorski mechanizm drukowania oparty na technologii Mouvent Cluster, integrujący głowice drukujące Samba firmy Fujifilm, co przekłada się na szybkość, precyzję i skalowalność oraz użycie do 16 g/m2 atramentu w jednym przebiegu. Dzięki technologii Mouvent Cluster TX801 drukująca z rozdzielczością optyczną do 2000 dpi może przetwarzać dzianiny i tkaniny o maksymalnej szerokości 1820 mm przy średnicach rolek do 400 mm.

Jak zapewnia producent, TX801 to trwała, kompaktowa i dostępna drukarka o wysokiej żywotności i odporności głowic drukujących, a zarazem jedna z najmniejszych drukarek cyfrowych w swojej kategorii. Dzięki opcji szybkiego i wydajnego przełączania zadań urządzenie ma podnosić produktywność, co czyni je wysoce opłacalnym nawet w przypadku bardzo krótkich serii. Jedną z zalet jest również konkurencyjna cena za metr kwadratowy zadruku przy zachowaniu wysokiej jakości produkcji.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mouvent