Mimaki na Heimtextil 2018
11 gru 2017 10:35

Stanowisko firmy będzie obejmować dużą, otwartą strefę zastosowań drukarskich, nawiązującą do coraz nowszych trendów w zakresie tekstyliów domowych i dekoracji wnętrz. Mimaki, wiodący producent wielkoformatowych drukarek atramentowych i ploterów tnących, ogłosił dziś, że udaje się na targi Heimtextil 2018. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 9–12 stycznia 2018 r. we Frankfurcie. Firma, będąca pionierem o bardzo dużym dorobku w cyfrowym druku na materiałach włókienniczych, przedstawi drukarki do bezpośredniego druku tekstylnego oraz urządzenia sublimacyjne, a także zaprezentuje szeroki wachlarz zadrukowanych materiałów tekstylnych – wszystko to będzie się odbywać w hali 6.0 na stanowisku D10.

„Heimtextil jest bardzo ważnym wydarzeniem dla Mimaki”, mówi Ronald van den Broek, dyrektor ds. sprzedaży w Mimaki Europe. „W tym roku jesteśmy szczególnie podekscytowani możliwością porozmawiania z gośćmi, nie tylko o bazowych i średniej klasy drukarkach do druku na materiałach włókienniczych, ale także o naszej serii urządzeń Pro do wysokonakładowych zastosowań tekstylnych. Projektanci mody i inni uczestnicy targów z pewnością znajdą inspirację, odwiedzając nasze stanowisko i zapoznając się z możliwościami współczesnych rozwiązań do druku na materiałach włókienniczych”.

Mimaki, dom cyfrowego druku na tekstyliach

Głównym punktem wystaw tekstylnych firmy Mimaki jest prezentacja możliwych zastosowań – targi Heimtextil nie będą w tej kwestii wyjątkiem. W tym roku firma Mimaki zaprasza wszystkich projektantów i producentów towarów domowych do odwiedzin w sporej rozmiarów strefie zastosowań drukarskich, gdzie będzie można doświadczyć piękna wydrukowanych cyfrowo materiałów tekstylnych i dekoracji. Odwiedzający będą mogli z bliska obejrzeć i dotknąć szerokiej gamy docelowych produktów, takich jak prześcieradła, poduszki, zasłony prysznicowe, tapety, dywany i wiele innych. Stanowią one nie tylko odzwierciedlenie wszechstronności rozwiązań drukarskich Mimaki, ale służą również jako tablica nastrojów dla wschodzących trendów rynku. Goście zostaną zachęceni do przeanalizowania własnych strategii produkcyjno-projektowych oraz wybrania najlepszych obszarów zastosowania druku cyfrowego. Niezależnie od tego, czy w grę wchodzi produkcja próbek, niestandardowych akcesoriów domowych, czy też mało- i średnionakładowych produktów włókienniczych, możliwości zastosowania cyfrowego druku tekstylnego rosną z każdym dniem, a jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Odwiedzający odkryją, że Mimaki jest prawdziwym domem cyfrowego druku na tekstyliach!

Drukarki do tekstyliów na każdą potrzebę

Podczas targów firma Mimaki zademonstruje wydajne i przystępne cenowo rozwiązania do druku na szerokiej gamie naturalnych i sztucznych tkanin. Zaprezentowane zostaną:

Urządzenia Mimaki serii Tx300P, czyli bardzo wszechstronne i łatwe w obsłudze cyfrowe drukarki do tekstyliów wykorzystujące jednocześnie dwa rodzaje atramentu. System dwuatramentowy pozwala wykorzystać jedno urządzenie do wykonywania druku tekstylnym atramentem pigmentowym na bawełnie oraz atramentem sublimacyjnym na poliestrze, bez potrzeby poświęcania czasu i środków na zmianę atramentu. Ponieważ są to dwa najczęściej wykorzystywane rodzaje atramentu do materiałów włókienniczych, urządzenia z serii Tx300P pozwalają na błyskawiczne rozpoczęcie pracy, niezależnie od rodzaju zadrukowywanej tkaniny. Podobnie jak wszystkie drukarki do tekstyliów firmy Mimaki, urządzenia te zapewniają wysokiej jakości, bogate w detale wydruki, które zaspokoją każdą potrzebę projektową.
Drukarki sublimacyjne do materiałów tekstylnych. Firma Mimaki oferuje szeroki wachlarz drukarek sublimacyjnych – od urządzeń podstawowych po drukarki wielkoformatowe do zastosowań o dużym nakładzie. Atramenty Mimaki mają certyfikat OEKO-TEX®, pozwalają uzyskiwać świetne kolory i oferują żółte oraz różowe warianty fluorescencyjne. OEKO-TEX® to wiodący na świecie system testów i certyfikacji surowców, półproduktów i produktów włókienniczych. Prowadzone w jego ramach badania mają wykluczyć udział substancji szkodliwych i mają zapewnić zgodność z wymogami dotyczącymi zdrowia ludzi i wpływu na środowisko.
„Chcemy, aby nasze stanowisko inspirowało wszystkich odwiedzających”, dodaje van den Broek. „Ale szczerze mówiąc, to raczej my czerpiemy inspirację od naszych gości! Jest to bardzo kreatywna grupa i chcemy podzielić się z nią pomysłami, które zainspirują nas wspólnie na drodze ku przyszłym rozwiązaniom z zakresu cyfrowego druku tekstylnego”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mimaki

 
error: Alert: Treść jest chroniona.