Mimaki zaprezentuje innowacyjne rozwiązania dla druku przemysłowego
1 gru 2016 10:09

Mimaki, wiodący światowy producent wielkoformatowych drukarek atramentowych oraz maszyn tnących, zaprezentuje rozwiązania dla druku solwentowego i druku UV podczas targów FESPA Eurazja, odbywających się od 8 do 11 grudnia w Expo CNR w Stambule (Turcja). W tym roku rozwiązania Mimaki będą prezentowane na dwóch stoiskach, dedykowanych branży wystawienniczej i włókienniczej.

„Portfolio Mimaki ma wiele do zaoferowania wszystkim przedsiębiorcom chcącym lepiej odpowiadać na potrzeby klientów” wyjaśnia Mike Horsten, general manager, EMEA Marketing Mimaki, i dodaje: „Chcieliśmy sprawić, aby najpopularniejsze rozwiązania były dostępne dla odbiorców w szybki i łatwy sposób. Posiadanie dwóch stoisk targowych na tak ważnej imprezie wydaje się idealnym rozwiązaniem. Dzięki temu nasi eksperci będą bardziej dostępni, odpowiadając na pytania zwiedzających. Na jednym ze stoisk będą dostępni również przedstawiciele Pimms Group, firmy będącej dystrybutorem marki Mimaki w Turcji”.

Na pierwszym ze stoisk będzie prezentowana drukarka atramentowa SIJ-320UV, o szerokości 3,2 metra, pracująca w technologii UV LED, z roli na rolę. Drukujące z prędkością do 110 m2/h urządzenie jest propozycją dla wytwórców z branży graficzno-reklamowej, wykorzystujących podłoża PVC i inne materiały bannerowe. Drukarka będzie prezentowana razem z  atramentami utwardzanymi z serii LUS-120 UV oraz nowym zestawem transportowym, który redukuje zagniecenia i stabilizuje podłoża.

Kolejną propozycją Mimaki będą drukarki UV z płaskim stołem (flatbed), we wszystkich rozmiarach, w tym niedawno wprowadzona na rynek drukarka UJF-3042 MkII z atramentem LH100 UV, która drukuje na płaskich powierzchniach, akrylu i płytach aluminiowych. Będzie prezentowana również szersza wersja tego urządzenia – model UJF-6042 MkII. Drukarka zapewnia prędkość drukowania najlepszą w swojej klasie, oferuje dobrą przyczepność tuszu do akrylu i wielu innych materiałów takich jak szkło, metal i żywice. Działa z atramentami UV LED z serii LUS-120, zaprojektowanymi z myślą o trwałości, rozciągliwości i odporności na zarysowania.

Odwiedzający obejrzą także najnowsze drukarki solwentowe: urządzenie CJV300-130/160, umożliwiające równoczesne drukowanie i cięcie przy prędkości druku do 105,9 m2/h oraz Mimaki CJV150 o podobnych funkcjonalnościach, pracująca z prędkością do 56,2 m2/h. Oba modele drukarek są dostępne w wersjach solwentowej i sublimacyjnej, dzięki czemu znajdują wiele zastosowań, włączając w to branżę dekoracji wnętrz czy branżę reklamową (np. plakaty, oklejanie samochodów).

Przedsiębiorcom poszukującym szybkich, prostych i opłacalnych metod wykończeniowych dla krótkich serii produkcyjnych Mimaki zaoferuje ploter tnący CFL-605RT. To wielofunkcyjne rozwiązanie jest przeznaczone do cięcia różnego typu podłoży o grubości do 10 mm, włączając płyty PET i płyty piankowe, do których można dopasować różne funkcje cięcia, które zapewnia ploter.

Na drugim stoisku Mimaki zaprezentuje urządzenia dedykowane branży tekstylnej i odzieżowej, przeznaczone do efektywnej kosztowo produkcji krótkich serii i próbek - drukarkę Tx300P-1800B o szerokości 1,8 m oraz drukującą z dużą prędkością bezpośrednio na materiale drukarkę atramentową Tiger-1800B.

Unikalna konstrukcja Tx300P-1800B sprawia, że nadaje się ona do drukowania na szerokiej gamie tkanin, w tym wielkogabarytowych materiałów z teksturą, a także delikatnych, przeźroczystych tkanin i rozciągliwych materiałów, jak na przykład dzianiny.

„Obserwujemy rosnące zapotrzebowanie ze strony konsumentów na bardziej spersonalizowane tkaniny dla domu i branży modowej. Aby wspierać ten trend, nasze rozwiązania muszą być dostosowane do coraz szerszej gamy materiałów i formatów. Nasi klienci chcą drukować  cyfrowo materiały według bieżącego zapotrzebowania, oszczędnie, zachowując bardzo wysoki poziom jakości. Zarówno elastyczność oferowanych rozwiązań, jak i jakość naszych atramentów odgrywają istotną rolę w zapewnieniu niezawodności, niezbędnej dla szybszego wprowadzania produktów na rynek bez żadnych kompromisów w zakresie jakości” – podsumował Horsten.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mimaki