Mimaki koncentruje się na druku cyfrowym na tkaninach.
5 gru 2016 12:45

mim_pr16028_textalks_image-4_beddings-curtainsMimaki, wiodący globalny producent wielkoformatowych drukarek atramentowych i systemów tnących, ogłosił dziś swój udział w targach Heimtextil 2017, które mają odbyć się 10–13 stycznia na terenie Messe Frankfurt. Stoisko Mimaki podczas targów będzie usytuowane w Hali 6, przy stanowisku D10. Firma będzie również uczestniczyć w inicjatywie mikrofabryki druku cyfrowego (Digital Textile Micro Factory) w parku tematycznym. Podczas targów goście będą mieli również okazję wysłuchać prezentacji Mike’a Horstena, dyrektora generalnego ds. marketingu firmy Mimaki w krajach EMEA, poświęconej rosnącej popularności druku cyfrowego, który w znaczący sposób odmienia rynek tekstyliów.

„W obszarze druku na materiałach tekstylnych zachodzą duże zmiany”, powiedział Horsten. „Wynika to z wielu czynników, takich jak postęp techniczny w zakresie tuszy i cyfrowego druku na tkaninach oraz zapotrzebowanie na krótsze okresy produkcji, szybsze cykle oraz bardziej spersonalizowane produkty tekstylne do zastosowań w domu i podczas produkcji odzieży. Druk cyfrowy na tekstyliach spełnia wymagania rynku i oferuje nowy, bardziej ekologiczny sposób na produkowanie zachwycających materiałów. Dodatkowo osoby odwiedzające nasze stoisko oraz strefę mikrofabryki druku na tkaninach będą mogły obejrzeć wspomniane rozwiązania cyfrowe w akcji, jak również porozmawiać z naszymi ekspertami na temat możliwości wykorzystania cyfrowego drukowania na tekstyliach w swojej firmie w celu zwiększenia elastyczności, rentowności – zgodności z ideą zrównoważonego rozwoju”.mim_pr16028_tiger-1800b_front-view

Wypróbowane, autentyczne i nowe rozwiązania prezentowane na targach

„Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że podczas targów po raz pierwszy zaprezentujemy na arenie międzynarodowej całkowicie nowy model drukarki”, kontynuuje Horsten. „Po przejęciu spółki La Meccanica, dysponując dodatkowo ponad 40-letnim doświadczeniem w zakresie nadruku cyfrowego na tekstyliach, firma Mimaki wprowadziła na rynek drukarkę drukującą bezpośrednio na materiale: model Tiger-1800B wykorzystujący tusze reaktywne. Jesteśmy przekonani, że uczestnicy będą pod dużym wrażeniem możliwości tej przemysłowej drukarki cyfrowej do tkanin”.

Model Tiger-1800B to rzetelna drukarka cyfrowa do tekstyliów, która po prostu spełnia swoją rolę – jest bardzo wydajna i zapewnia wysokiej jakości nadruk na poziomie dopasowanym do potrzeb przemysłowych. Dzięki solidnej ramie, stabilnemu mechanizmowi podawania materiału oraz dedykowanemu systemowi konserwacji głowicy drukującej model Tiger-1800B jest bezkonkurencyjny w swojej klasie. Maksymalna prędkość druku na poziomie 385 m2 na godzinę, rozdzielczość druku 600 dpi oraz maksymalna szerokość nadruku 1,850 m sprawiają, że drukarka Tiger-1800B stanowi idealny wybór dla cyfrowej produkcji dużych ilości materiałów, których ekonomiczna realizacja była niegdyś możliwa wyłącznie przy zastosowaniu tradycyjnych technologii nadruku na tekstyliach. Dostępne są opcjonalnie montowane moduły rozszerzające możliwości drukarki, na przykład: podajniki dla rolek typu jumbo lub tkanin składanych, moduły podgrzewające oraz ramię składające do magazynowania tkaniny w pudle po zakończeniu drukowania. To idealne rozwiązanie do produkcji tkanin dekoracyjnych, flag, strojów sportowych, tkanin wnętrzarskich, szybko rotujących kolekcji mody i wielu innych zastosowań.

mim_pr16028_tx300p-1800b_image-3_detailPodczas targów na stoisku Mimaki zaprezentowany zostanie również:

  • Model drukarki bezpośredniego nadruku na tkaninie Tx300P-1800B z tuszami pigmentowymi. Jest to drukarka do tkanin o szerokości 1,8 m zapewniająca najwyższej jakości efekty w obszarze tworzenia zachwycających tekstyliów na żądanie. Ten podstawowy model idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach o ograniczonej powierzchni użytkowej, takich jak studia projektowe lub szkoły. Umożliwia on drukowanie na wielu różnych materiałach, m.in. na grubych tkaninach oraz tekstyliach o plecionych wzorach lub powierzchniach uniesionych włókien z maksymalną prędkością druku na poziomie 66 m2 na godzinę.
  • Model Tx500P-3200DS o szerokości 3,2 m do druku sublimacyjnego bezpośrednio na tkaninach jest odpowiedni do tworzenia miękkich szyldów lub produktów z dziedziny wystroju wnętrz o rozdzielczości druku maksymalnie 720 × 1080 dpi. Dzięki jednoczesnemu drukowaniu i utrwalaniu koloru oraz maksymalnej prędkości drukowania na poziomie 130 m2 na godzinę model ten skraca czas produkcji i zapewnia przy tym najwyższą jakość obrazu.
  • Model TS300P-1800to sublimacyjna drukarka transferowa nowej generacji o szerokości 1,8 m, która zapewnia piękne nadruki na ekonomicznym cienkim papierze transferowym. Ta cechująca się szybkością drukowania do 115 m2 na godzinę drukarka wykorzystuje mechanizm redukcji marszczenia papieru transferowego oraz wysoko wydajne i ekonomiczne tusze do sublimacyjnego druku cyfrowego Mimaki Sb410. Podczas targów model ten zostanie wykorzystany do produkcji aplikacji z wykorzystaniem tuszy fluorescencyjnych idealnych do odzieży sportowej i innych produktów.

Nowość: Mikrofabryka cyfrowego druku na tkaninach

Nowa inicjatywa podczas targów Heimtextil 2017 to prezentacja mikrofabryki druku cyfrowego na tekstyliach (Digital Textile Micro Factory), czyli praktyczna ilustracja całego cyklu produkcji cyfrowej – od projektu przez nadruk cyfrowy i automatyczne cięcie po seryjną produkcję zintegrowaną z przepływem pracy. „Jesteśmy bardzo podekscytowani, że będziemy uczestniczyć w tym wyjątkowym doświadczeniu”, wyjaśnia Horsten. „To idealna okazja dla gości targów, aby lepiej zrozumieć proces druku cyfrowego na tekstyliach oraz korzyści, jak zapewnia on operacjom nadruku na tkaninach wszelkiego typu i wielkości. W ramach tej specjalnej interaktywnej wystawy zaprezentujemy drukarkę bezpośredniego nadruku na tkaninach Tx300P-1800 z tuszami pigmentowymi oraz sublimacyjną drukarkę transferową TS300P-1800 z tuszami fluorescencyjnymi”. Mikrofabryka druku cyfrowego na tkaninach znajduje się w pobliżu stoiska Mimaki, w hali 6 przy stanowisku B30.

„Cyfrowy nadruk na tekstyliach błyskawicznie zyskuje popularność. Trend ten będzie oczywisty dla gości targów Heimtextil 2017, którzy będą mogli szybko zrozumieć, w jaki sposób mogą wykorzystać nadruk cyfrowy w swojej firmie, by zapewnić korzyści sobie oraz swoim klientom. Z niecierpliwością czekamy na to niezwykłe, interaktywne wydarzenie oraz ciekawe rozmowy z uczestnikami na temat przyszłości ich przedsiębiorstw” – podsumowuje Horsten.

Opracowano na podstawie informacji Mimaki