Mimaki wprowadza nową drukarkę 3D
26 mar 2020 06:00

Mimaki, jeden z wiodących producentów inkjetowych urządzeń drukujących i tnących, wprowadza na rynek nową drukarkę 3D - Mimaki 3DGD-1800. Drukarka 3DGD-1800 oferuje przełomowe prędkości produkcji i zmienia produkcję dużych obiektów, otwierając szeroką gamę nowych zastosowań w różnych branżach.

Urządzenie umożliwia produkcję z prędkością nawet trzy razy większą niż w przypadku tradycyjnych drukarek 3D typu Fused Filament Fabrication (FFF). Rozwiązanie łączy specjalistyczną wiedzę w zakresie drukowania 2D z innowacjami w technologii 3D, zapewniając klientom ekonomiczną i kompleksową produkcję.

Drukarka jest w stanie wytwarzać obiekty o wysokości do 1,8 metra w zaledwie 7 godzin. Innowacyjny system drukowania 3D oferuje szereg nowych funkcji oszczędzających czas i koszty, w tym między innymi podwójną konfigurację głowicy drukującej. Mimaki 3DGD-1800 ułatwia również produkcję konstrukcji bez podpór, co dodatkowo usprawnia proces, jednocześnie umożliwiając większą mobilność i ewentualne dodawanie oświetlenia. Technologia otwiera szeroką gamę potencjalnych zastosowań, od oznakowań, przez wydarzenia specjalne i sztukę, po projektowanie wnętrz.

„Częścią tego, co czyni nasze podejście wyjątkowym w Mimaki, jest bycie dostawcą kompleksowych rozwiązań, pozwalających na tworzenie obiektów jeszcze bardziej imponujących i niezwykle wszechstronnych”- komentuje Bert Benckhuysen, starszy menedżer produktu w Mimaki Europe i dodaje: „Dzięki naszej wyjątkowej koncepcji, bogatemu doświadczeniu poligraficznemu, jak również niezmiennemu zaangażowaniu w innowacje zamierzamy przewodzić branży grafiki zarówno w oznakowaniach dwu-, jak i trójwymiarowych. Wprowadzenie nowego urządzenia Mimaki 3DGD-1800 to fantastyczny krok naprzód w kierunku osiągnięcia tego celu.”

Dostępna na rynku od 1 kwietnia 2020 r. nowa drukarka Mimaki 3DGD-1800 ma, jak zapewnia producent, zrewolucjonizować sposób tworzenia dużych obiektów. Umożliwi tym samym przejście z kosztownych i czasochłonnych, konwencjonalnych metod rzemieślniczych, które wymagają znacznej wiedzy specjalistycznej, na efektywną produkcję wykorzystującą technologię 3D. Podczas gdy dotychczas duże przedmioty były wytwarzane tradycyjnie, nowy system drukowania 3D przekształca cały proces na każdym etapie - od koncepcji do produkcji. Oznacza to, że ​​projekty można wizualizować jako gotowy produkt na podstawie danych 3D, a następnie wytwarzać w różnych rozmiarach na podstawie jednego zestawu danych. W przeciwieństwie do innych metod drukowania 3D polegających na laminowaniu na gorąco, 3DGD-1800 wykorzystuje technologię druku dozującego żel. Wtłacza żywicę utwardzalną UV typu żelowego i wykorzystując światło UV LED do natychmiastowego jej utwardzenia umożliwia laminowanie z prędkością do 350 mm na godzinę.

Oczekuje się, że drukarka 3DGD-1800 zaoferuje twórcom znaków nowe możliwości w wielu różnych sektorach, pozwalając na łatwe tworzenie obiektów naturalnej wielkości, dekoracji, rekwizytów filmowych, dużych makiet produktów i innych. Możliwe będzie także szybkie i wydajne wytwarzanie części przemysłowych, takich jak na przykład formy próżniowe, co pomoże producentom skrócić czas realizacji zleceń.

„Cieszy nas możliwość wdrożenia tak innowacyjnego produktu” - kontynuuje Benckhuysen i dodaje: „Dzięki niespotykanym prędkościom modelowania i możliwości tworzenia ogromnych obiektów, 3DGD-1800 oznacza prawdziwą rewolucję w produkcji na dużą skalę. W połączeniu z najwyższą jakością, z której jesteśmy znani, potencjalny wpływ nowej drukarki 3D na rynek jest ogromny - szczególnie dla sektora znaków i wyświetlaczy, ale także wielu innych. Możliwości są nieograniczone.”

Opracowano na podstawie informacji firmy Mimaki