Mimaki na targach Salon C!Print
13 sty 2023 11:48

Firma Mimaki Europe, jeden z wiodących producentów atramentowych systemów drukujących i tnących, zaprezentuje swoją najnowszą ofertę na targach Salon C!Print, które odbędą się w dniach 31 stycznia – 2 lutego w Lyonie (Francja). Koncentrując się na zaspokajaniu bieżących potrzeb rynku, firma zademonstruje sposoby osiągania optymalnej wydajności i wysokiej jakość druku w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Goście odwiedzający stoisko Mimaki będą mogli zobaczyć na żywo całą gamę działających urządzeń, a także szerokie możliwości zastosowań obejmujące wszystkie sektory takie jak grafika reklamowa, druk przemysłowy, druk tekstylny i 3D.

Jesteśmy podekscytowani uczestnictwem w kolejnej edycji Salonu C!Print, najważniejszego pokazu druku we Francji — mówi Martial Granet, kierownik oddziału w firmie Mimaki France i dodaje: Pracowaliśmy ramię w ramię z naszymi partnerami, klientami i głównymi graczami rynkowymi po to, aby dostosować portfolio technologiczne do ich potrzeb. Połączenie rozwiązań do drukowania i wyjątkowych aplikacji zaprezentowanych na tegorocznym stoisku może zainspirować odwiedzających i umożliwić im rozwój działalności, udoskonalanie strategii rynkowych oraz poszerzanie asortymentu produktów.

Do wyróżniających się technologii prezentowanych na targach należeć będzie CJV330-160 z niedawno wprowadzonej na rynek i cieszącej się powodzeniem serii 330 firmy Mimaki. CJV330-160 zintegrowana z systemem drukująco-tnącym zapewnia wyższą wydajność, wyznaczając jednocześnie nowe standardy jakości druku. Ponieważ efektywność przepływu pracy jest najważniejsza dla firmy Mimaki i jej klientów, wbudowane mechanizmy czyszczące i funkcje monitorowania umożliwiają bezproblemową produkcję i pozwalają na dłuższy czas pracy. Ponadto maszyna jest wyposażona w nowy system zmiany nośników, który pozwala na jednoczesne ładowanie trzech rolek nośnika, oraz krajarkę XY, która umożliwia cięcie arkuszowe w osi X i Y w linii.

Kolejną atrakcją prezentowaną przez tego producenta będzie najnowocześniejszy przemysłowy wielkoformatowy ploter płaski UV JFX600-2513 osiągający prędkość produkcyjną 200 m²/h — czyli o 300 procent szybszą niż jego poprzednik. Innowacja była możliwa dzięki zwiększeniu liczby głowic drukujących i wzmocnieniu sprzętu. Model oferuje również rozszerzone spektrum barw z sześcioma konfiguracjami kolorów i możliwością pracy z różnymi zestawami atramentów w celu poprawy jakości.

Nowe technologie Mimaki

Podczas nadchodzącego wydarzenia prezentowane będą również najnowsze plotery płaskie UV z serii UJF MkII e oraz system drukujący UJV100-160 LED UV działający w połączeniu z nowym ploterem tnącym CG-130AR. Ta pierwsza, szybka, wysokiej jakości maszyna atramentowa UV LED do bezpośredniego druku na obiektach, zaprojektowana z myślą o wydajności i kreatywności, pasuje do zautomatyzowanego środowiska produkcyjnego. Podwaja produktywność, zarówno dzięki natychmiastowemu utwardzaniu atramentu UV, jak i wydajności nowych ploterów z serii AR. Mimaki zaprezentuje również zupełnie nowy ploter tnący CG-60AR, przeznaczony do cięcia rozmaitych podłoży i nośników.

Oprócz produktywności i jakości zrównoważony rozwój jest centralnym elementem strategii firmy Mimaki. Pozycjonujemy się jako partner, pomagając naszym klientom osiągnąć ich cele w zakresie zrównoważonych praktyk - wyjaśnia Martial Granet. - Nasze atramenty UV i solwentowe posiadają certyfikat GREENGUARD, a rozwiązania do drukowania umożliwiają niższą emisję CO2 i mniejsze zużycie energii, co jest korzystne zarówno pod względem ograniczenia ogólnego wpływu na środowisko, jak i w obliczu obecnego kryzysu kosztów energii. Dokładamy również świadomych starań, aby wprowadzać innowacje w obszarze druku UV, który staje się opłacalną, przyjazną dla środowiska technologią drukowania. Odwiedzający targi, którym zależy na zrównoważonych rozwiązaniach, zdecydowanie powinni odwiedzić stoisko firmy Mimaki – podkreśla.

Aby zarejestrować się w celu uzyskania bezpłatnego wstępu, goście Salonu C!Print mogą użyć kodu zaproszenia Mimaki E-MIMACPL23.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mimaki