Mimaki na targach ITMA 2019
31 maj 2019 06:00

W ramach zbliżających się targów ITMA 2019 Mimaki Engineering, jeden z wiodących producentów drukarek atramentowych i systemów tnących, zaprezentuje ofertę rozwiązań skierowaną na rynek tekstylnego druku cyfrowego. Podczas odbywającego się w Barcelonie wydarzenia będzie miała miejsce premiera hybrydowej drukarki tekstylnej Mimaki. Urządzenie ma oferować funkcje drukowania bezpośredniego oraz bezpośredniego transferu, pozwalające na zwiększenie możliwości zastosowań i rozwój biznesu producentów tekstyliów oraz odzieży. Jak zapowiada producent, nowa drukarka ma umożliwić jednoczesne ładowanie wielu zestawów atramentów, zwiększając wszechstronność asortymentu tkanin i różnorodność produktów.

Z myślą o przyszłości druku na tekstyliach oraz osiąganiu korzyści produkcyjnych Mimaki zaprezentuje również nowe oprogramowanie TA Job Controller. Kompatybilny ze wszystkimi drukarkami tekstylnymi Mimaki, TA Job Controller umożliwia użytkownikom bezpośrednie podłączenie do serwera RIP i innych urządzeń w celu zautomatyzowanego przepływu pracy poczynając od etapu projektu i przygotowania do druku, poprzez sam druk, aż po etapy go kończące.

Prezentując innowacyjne urządzenia do druku inkjetowego, zaawansowane oprogramowanie i wysoko wydajne atramenty Mimaki chce zademonstrować, w jaki sposób wieloletnie zaangażowanie rynkowe oraz liczne inwestycje w badania i rozwój mogą wspomóc dostawców usług druku na tekstyliach. Firma zamierza pokazać także, na ile wdrożenie urządzeń Mimaki może przyczynić się do obniżenia kosztów produkcji i dywersyfikacji oferty w celu utrzymania konkurencyjności biznesu.

Goście odwiedzający stoisko Mimaki zobaczą też flagową drukarkę przemysłową tej firmy o symbolu Tiger-1800B MkII, prezentowaną w konfiguracji sublimacyjnej. Łączący japońskie doświadczenie Mimaki w dziedzinie elektroniki z know-how La Meccanica w zakresie budowy solidnych korpusów drukarek, najnowszy model oferuje druk w rozdzielczości do 1200 dpi przy prędkości do 385 m2/h, bez straty na jakości i przepustowości.

W urządzeniu Tiger-1800B MkII zawarto szereg pionierskich rozwiązań technologicznych Mimaki, w tym MAPS (Mimaki Advanced Pass System) i NRS (Nozzle Recovery System). MAPS zapobiega powstawaniu pasm i przesunięć kolorów podczas procesu drukowania poprzez rozłożenie krawędzi każdego przejścia w celu utworzenia gradientu. Ta funkcja, obok NRS, umożliwia drukarce wymianę uszkodzonych dysz bez konieczności zatrzymywania produkcji, zwiększając wydajność urządzenia i jakość druku.

„Jesteśmy pionierem w drukowaniu tekstyliów, a przemysł ten zawsze był w DNA naszej firmy, dlatego cieszymy się, że możemy zaprezentować obszerne portfolio tekstylne na targach ITMA 2019” – komentuje Danna Drion, dyrektor ds. marketingu w regionie EMEA, Mimaki Europe i dodaje: „Duży potencjał druku cyfrowego na tkaninach jest bardzo wyraźny, a naszym celem jest dostarczenie technologii, która pozwoli klientom w pełni wykorzystać właściwy moment na rynku i osiągać zyski”.

ITMA 2019 będzie także okazją do zaprezentowania innych flagowych rozwiązań adresowanych do różnych segmentów rynku tekstylnego. W tym zakresie Mimaki zaoferuje między innymi drukarkę TS55-1800, odpowiednią do tkanin wewnętrznych, odzieży sportowej i mody oraz miękkich oznakowań, a także UCJV300-160, czyli wszechstronny, atramentowy system UV LED do cięcia i druku typu roll-to-roll.

Targi będą także okazją do podkreślenia ścisłej współpracy Mimaki z projektantami mody. W ramach tej inicjatywy holenderska projektantka Tessa Koops zaprezentuje specjalny pokaz mody. Ideą jest zademonstrowanie siły technologii druku cyfrowego oferowanej przez Mimaki oraz możliwości zwiększenia kreatywności, personalizacji i rentowności w branży modowej.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mimaki