Mimaki na targach Formnext
29 paź 2019 10:39

Jak zapowiedziała firma Mimaki Europe, tegoroczny jej udział w targach Formnext (19-22 listopada, Frankfurt, Niemcy) upłynie pod znakiem kolorowego druku 3D. Goście targów szukający fotorealistycznych prototypów lub modeli będą mogli poznać szeroką gamę możliwości pełnokolorowej drukarki 3D Mimaki 3DUJ-553. Według producenta urządzenie jest w stanie wiernie odtworzyć ponad 10 milionów kolorów!

Drukarka 3D Mimaki 3DUJ-553, która zostanie zademonstrowana podczas targów Formnext, umożliwia tworzenie żywych, realistycznych obiektów między innymi dzięki szerokim możliwościom kolorystycznym. Firma korzysta ze specjalistycznej wiedzy na temat kolorów, którą doskonaliła przez wiele lat funkcjonowania na rynku druku 2D.

Producent opracował również przezroczystą żywicę, której użycie pozwala na uzyskanie efektu pełnej przezroczystości i półprzezroczystego koloru. Dzięki opcji drukowania w warstwach 19, 22, 32 lub 42 µm drukarka 3DUJ-553 zapewnia możliwość odwzorowania bardzo drobnych szczegółów i uzyskania gładkich powierzchni, a dzięki łatwo rozpuszczalnemu w wodzie materiałowi nośnemu szczegóły obiektu są zachowywane podczas obróbki końcowej. Drukarka pozwala na wiele rozmaitych zastosowań – sprawdza się w przypadku prototypów samochodów, modeli architektonicznych i luksusowych opakowań; przykłady tego typu prac zostaną przedstawione na stoisku Mimaki.

„Szeroka gama kolorów osiąganych przez drukarkę 3D Mimaki toruje drogę do ekscytujących zastosowań” - komentuje Jordi Drieman, specjalista ds. aplikacji 3D w Mimaki i dodaje: „Ten produkt jest idealny do tworzenia modeli i prototypów dla wielu branż; od marek wymagających prawdziwych prototypów produktów lub luksusowych próbek opakowań, przez architektów tworzących makiety, szkoły potrzebujące modeli edukacyjnych, po firmy rozrywkowe produkujące realistyczne figurki – nasze narzędzie sprawdzi się w każdym z wymienionych przypadków ”.

Podczas zbliżających się targów Formnext producent zamierza także ogłosić nowy model wyceny materiałów kompatybilnych z drukarką 3DUJ-553. Od czasu wprowadzenia technologii druku 3D Mimaki systematycznie poprawia wydajność produkcji materiałów eksploatacyjnych i zarządzania łańcuchem dostaw. Ponieważ firma produkuje własny materiał budowlany, rozwiązania stają się coraz bardziej dostępne dla szerokiego grona projektantów i producentów. Odwiedzający stoisko będą mogli rozmawiać o cenach z przedstawicielami działu sprzedaży Mimaki, którzy na bieżąco odpowiedzą na wszelkie pytania.

Goście stoiska firmowego będą mieli również okazję porozmawiać z przedstawicielami holenderskiej firmy Marketiger z powodzeniem wykorzystującej w swoim biznesie rozwiązania Mimaki.  Marketiger używa drukarki 3DUJ-553 do drukowania pełnokolorowych figurek i makiet, opartych na trójwymiarowych skanach postaci. Wiele tysięcy drukowanych corocznie figurek jest kupowanych przez odwiedzających, którzy korzystają z możliwości skanowania 3D w Madurodam, parku miniatur – jednej z holenderskich atrakcji turystycznych. Maikel de Wit, założyciel Marketiger, komentuje: „Technologia 3D firmy Mimaki jest całkowicie unikalna na rynku. Drukarka jest nie tylko wyjątkowo niezawodna i łatwa w obsłudze, ale także drukuje w milionach kolorów przy użyciu bardzo mocnego materiału podstawowego, dzięki czemu kolorowe modele powstają wyjątkowo szybko. Nasi klienci pozostają pod wrażeniem nie tylko realistycznych, żywych kolorów modeli, ale także ich trwałości. ”

W portfolio 3D Mimaki znajduje się również drukarka 3D 3DFF-222, narzędzie sprawdzające się szczególnie w projektowaniu. Drukarka wykorzystuje Fused Filament Fabrication (FFF) do produkcji prototypów i części przeznaczonych do użytku końcowego, takich jak przyrządy i trójwymiarowe oznakowanie. System 3DFF-222, linia produktów oferowanych przez firmę Mimaki pod wspólną marką Sindoh, wykorzystuje materiał PLA, co zapewnia solidność modeli.

„Tegoroczna edycja targów zapowiada się dla naszej firmy szczególnie interesująco” – komentuje Drieman i wyjaśnia: „Jesteśmy dumni z tego, że w centrum naszej działalności pozostają jak zawsze klienci. Dlatego nie tylko będziemy demonstrować, co można osiągnąć dzięki technologii 3D, ale na stoisku obecni będą także partnerzy handlowi, gotowi do dyskusji o ofercie materiałów eksploatacyjnych. ”

Opracowano na podstawie informacji firmy Mimaki