Mimaki Deutschland na targach Viscom 2020
7 sty 2020 06:00

Firma Mimaki Deutschland GmbH, spółka zależna Mimaki Europe, planuje swój udział w najbliższej edycji targów Viscom, które odbędą się Düsseldorfie, w dniach 7-9 stycznia 2020. W podróż po swoim kompleksowym portfolio rozwiązań do druku atramentowego zabierze gości pod hasłem „Dołącz do kolorowych wrażeń”. Będąc jednym z wiodących producentów drukarek atramentowych i systemów cięcia, Mimaki zademonstruje, w jaki sposób twórcy znaków, dostawcy tekstyliów i usług druku cyfrowego mogą korzystać z technologii aby stworzyć gamę przyciągających wzrok aplikacji do drukowania, jak również wejść na nowe rynki zbytu. Ta różnorodna oferta rozwiązań i aplikacji przyciągnie również odwiedzających z PSI i PromoTex Expo, targów odbywających się w Messe Düsseldorf równolegle z Viscom 2020.

Centralnym punktem stoiska Mimaki będą w tym roku urządzenia JV300-160 Plus i C G-160FXll Plus pochodzące z niedawno wprowadzonej serii o nazwie Plus, która reprezentuje nową generację wielkoformatowych rozwiązań w zakresie drukowania i cięcia. Pokazane po raz pierwszy w Niemczech, urządzenia JV300-160 Plus oraz CG-160FXII Plus oferują wzrost wydajności w porównaniu z poprzednimi modelami, a także zapewniają doskonałą jakość druku przy większej prędkości drukowania. Umożliwia to MAPS4, najnowsza wersja Mimaki Advanced Pass System, która wykorzystuje unikalny algorytm do obliczania najbardziej efektywnego sposobu wyrzucania kropel atramentu, aby uniknąć widocznych pasm. Wysoka wydajność jest zapewniona dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu NCU (Nozzle Check Unit) i NRS (system odzyskiwania dysz), a nowe, zaawansowane urządzenie Take-Up umożliwia przenoszenie rolek o masie do 45 kg - zapobiegając przesunięciu nośników i zapewniając płynniejszy, bardziej wydajny proces produkcji.

JV300-160 Plus, drukarka eko-rozpuszczalnikowa/sublimacyjna nowej generacji, ustanawia nowy punkt odniesienia dla profesjonalnych drukarek wielkoformatowych, jak również dla producentów odzieży sportowej i mody, a także drukarń. Oferując niezrównaną wszechstronność wielu rodzajów atramentu i szerszą gamę kolorów (w tym barwę pomarańczową i jasną czerń), zapewnia wydruki fotograficznej jakości, realizowane z wyjątkową prędkością (do 105,9 m2 na godzinę w trybie superdraft). 

Na Viscom 2020 Mimaki zademonstruje druk na maszynie JV300-160 Plus z wykorzystaniem pomarańczowego atramentu. Mimaki CG-160FXll Plus to zupełnie nowy ploter tnący z nową funkcją ID Cut, która pozwala użytkownikom znacznie poprawić wydajność pracy. W połączeniu z JV300-160 Plus umożliwia automatyczne wykonywanie ciągłych operacji cięcia małych i wieloproduktowych zamówień naklejek i etykiet. Połączone systemy zapewniają, że cała operacja może zostać zakończona w ramach jednej specyfikacji danych, dzięki czemu operatorzy mogą jednocześnie wykonywać inne zadania.

Mimaki zademonstruje także zalety swoich najnowszych rozwiązań drukowania 3D. Odwiedzający stoisko doświadczą niezrównanego poziomu realizmu osiągniętego dzięki flagowej drukarce o symbolu 3DUJ-553, która drukuje w ponad 10 milionach kolorów. Opierając się na bogatej wiedzy Mimaki na temat kolorów, a także na głównych technologiach firmy w zakresie drukowania 2D, 3DUJ-553 umożliwia produkcję obiektów z odzwierciedleniem prawdziwych, pełnych kolorów, jak rwneiż bardzo drobnych szczegółów i gładkich powierzchni (z opcjami drukowania w warstwach 19, 32 lub 42 µm), osiągając jednocześnie powtarzalne wyniki. Na targach w Düsseldorfie Mimaki będzie także prezentować makiety małych, codziennych przedmiotów aby zainspirować odwiedzających szerokim zakresem zastosowań, jakie umożliwia promowana drukarka 3D.

Kolejną atrakcją w ramach prezentowanych na targach technologii addytywnych będzie drukarka 3DFF-222. Model ten oparty na wytwarzaniu włókien stopionych (FFF) i przy użyciu materiału PLA, został zaprojektowany w celu umożliwienia produkcji przyrządów używanych w drukowaniu bezpośrednim do obiektu we własnym zakresie. Drukarka 3D zostanie w tym przypadku połączona z UJF-3042 MkII EX, która jest płaską drukarką UV LED oferującą zwiększoną wydajność, najwyższą jakość druku bezpośrednio na obiektach i łatwość drukowania na prawie każdym materiale w formacie A3, do 153 mm grubości. W taki sposób Mimaki wykorzysta połączenie dwóch systemów drukowania, aby zilustrować, jak użytkownicy mogą ulepszyć swoją produkcję oznakowań 3D i dotrzeć do nowych, zyskownych rynków dzięki kreatywnym aplikacjom 3D.

„Naszym celem jest inspirowanie odwiedzających Viscom 2020 rozwiązaniami, które wzmacniają ich obecne portfolio produktów, ale także motywują ich do wchodzenia na nowe rynki dzięki najnowocześniejszym aplikacjom. Mimaki ma niezwykle szeroką gamę drukarek, więc jest coś, co zaspokoi wszystkie wymagania”, mówi Hisashi Takeuchi, dyrektor generalny Mimaki Deutschland GmbH. i dodaje: „Jeśli chodzi o tworzenie kolorowych, fotorealistycznych wydruków lub żywych dekoracji na przedmiotach lub tkaninach, rozwiązania Mimaki zapewniają wyjątkowe rezultaty, a my pokażemy to za pomocą próbek dostępnych na naszym stoisku”.

Technologia Mimaki prezentowana na Viscom 2020 obejmie również rozwiązania do drukowania i wycinania etykiet ze szczególnym uwzględnieniem zastosowania dla rynków produkcji znaków, druku cyfrowego i dekoracji tekstyliów. Mimaki JFX200-2513 EX to nowoczesna, duża, płaska drukarka atramentowa UV, która wykorzystuje technologię Mimaki Core, w tym moduł kontroli dysz (NCU) i system odzyskiwania dysz (NRS). JFX200-2513 jest wyposażona w tzw. Texture Maker, która jest zastrzeżoną technologią nakładania warstw, zapewniającą druk z efektami teksturowymi. JFX200-2513 nadaje się do wymagających zadań produkcyjnych, drukuje na podłożach o wymiarach do 2500 mm x 1300 mm, na szerokiej gamie materiałów, w tym między innymi na drewnie, kartonie i metalu.

Z kolei Mimaki UCJV300-75 to wielokrotnie nagradzana drukarko/obcinarka UV z funkcją białego atramentu, przeznaczona do produkcji znaków i grafiki. UCJV300-75 umożliwia druk czterowarstwowy, idealny do tworzenia grafiki do zastosowań z podświetleniem oraz druk pięciowarstwowy do tworzenia projektów po obu stronach podłoża jednocześnie, sprawdzający się w przypadku przezroczystej folii. Odwiedzający targi będą mogli zapoznać się z przykładami wysokiej jakości etykiet wyprodukowanych z folii metalowej, drukowanych przy użyciu tego rozwiązania.

Kolejne urządzenie - Mimaki CJV150-107 jest natomiast przykładem podstawowej drukarko/obcinarki, oferującej wysoką wydajność, wszechstronność i bogactwo kolorów. Prezentowana na Viscom drukarka CJV150-107 będzie pracowała na atramencie sublimacyjnym Sb54, przy czym jest również kompatybilna z atramentem rozpuszczalnikowym, co czyni ją opłacalnym rozwiązaniem dla twórców znaków, profesjonalistów zajmujących się grafiką oraz drukarń.

Firma zaprezentuje również szereg kreatywnych produktów promocyjnych, takich jak naklejki, etykiety, etui na klucze i inne spersonalizowane przedmioty - dodatkowo demonstrując, w jaki sposób zaawansowany druk cyfrowy umożliwia tworzenie wartości dodanej i zwiększanie zysków dzięki możliwościom personalizacji.

„Cieszymy się, że możemy pokazać odwiedzającym naszą bogatą ofertę rozwiązań w zakresie drukowania i cięcia. Dzięki gamie wysoce produktywnych, wszechstronnych rozwiązań możliwości zastosowania i możliwości biznesowe są nieograniczone. Jesteśmy przekonani, że odwiedzający nasze stoisko odejdą zainspirowani nowymi pomysłami, gotowi aby rozwijać własną działalność”, podsumowuje Takeuchi.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mimaki