Mike Horsten dołączył do zespołu Agfy
2 wrz 2021 06:00

Mike Horsten objął stanowisko global business managera w firmie Agfa i będzie odpowiedzialny za rozwiązania atramentowe z serii InterioJet. InterioJet to wieloprzebiegowy system atramentowy wykorzystywany w sektorze dekoracji wnętrz, do produktów takich jak podłogi laminowane i meble.

Urządzenia InterioJet mają przyspieszyć transformację z druku analogowego na cyfrowy na rynku laminowanych powierzchni. Zdaniem producenta są skutecznym i ekonomicznym rozwiązaniem dla krótkich i średnich serii produkcyjnych. Firma zamierza dalej rozwijać się w tym obszarze dzięki Horstenowi, który wnosi do Agfy ponad 30-letnie doświadczenie w strategii marketingowej i rozwoju sprzedaży, w większości w obszarze rozwiązań do druku atramentowego.

Na nowym stanowisku global business manager InterioJet Mike Horsten będzie przeprowadzał badania rynkowe, określał strategie marketingowe i sprzedażowe oraz pomagał modernizować produkty Agfa. Będzie też koordynował i monitorował wszystkie globalne działania sprzedażowe dla InterioJet, a także zarządzał współpracą z kluczowymi klientami w branży, pracując w centrali firmy w Mortsel (Belgia).

Tom Cloots, dyrektor Industrial Inkjet w firmie Agfa, powiedział: Cieszymy się, że możemy powitać Mike'a i skierować go na szybko rozwijający się rynek przemysłowego druku atramentowego, gdzie będzie rozwijał rozwiązania atramentowe. Mike pomoże przyspieszyć rozwój w branży podłóg i mebli. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu doskonale pasuje do naszej organizacji.

Doświadczenie branżowe Mike'a Horstena obejmuje współpracę z wieloma międzynarodowymi firmami z branży poligraficznej. W HP był odpowiedzialny za produkcję grafiki wielkoformatowej w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce oraz kierował zespołem ds. rozwoju tekstyliów w regionie EMEA. Przed dołączeniem do HP zarządzał działaniami marketingowymi w regionie EMEA w Mimaki Europe. Wcześniej Horsten był współzałożycielem ColorGATE, dostawcy oprogramowania dla sektora druku wielkoformatowego i przemysłowego, który został później przejęty przez Ricoh. Horsten przez 15 lat prowadził również własną drukarnię wielkoformatową i działał jako konsultant ds. zarządzania w różnych firmach na całym świecie.

Mike Horsten powiedział: Jestem podekscytowany dołączeniem do zespołu Agfy. Działalność InterioJet to nowy rozdział na rynku przemysłowych maszyn atramentowych, stwarzający wyjątkowe możliwości biznesowe dla klientów na całym świecie. Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie działań w ramach dalszego rozwoju przemysłowej części firmy Agfa zajmującej się drukiem atramentowym. Jesteśmy w doskonałej pozycji, aby wykorzystać aktualne trendy rynkowe.

Opracowano na podstawie informacji firmy Agfa