Memjet prezentuje nowe rozwiązania
25 kwi 2023 09:02

Firma Memjet ogłosiła wprowadzenie na rynek gotowego rozwiązania do druku - DuraBolt 325C PrintEngine. Ten wysokonakładowy, zintegrowany mechanizm drukujący uzupełnia interfejs DFE, który usprawnia współpracę między mechanizmem drukującym a wszystkimi elementami procesu drukowania. DuraBolt jest łatwy w integracji i obsłudze oraz zapewnia wysoką prędkość, precyzyjną jakość druku i zaawansowaną funkcjonalność.

 

Mechanizm drukujący DuraBolt 325C został stworzony z myślą o wysokonakładowym druku CMYK: arkuszowym i rolowym, jedno- i dwustronnym. Wykorzystując zastrzeżoną technologię głowicy drukującej Memjet, DuraBolt zapewnia precyzyjną dystrybucję koloru przy prędkości drukowania do 135 metrów na minutę. DuraBolt 325C PrintEngine drukuje obrazy o szerokości do 12,77 cala, wykorzystując konstrukcję głowic typu tandem, w skład której wchodzą dwie głowice drukujące. Każda z nich może wyrzucać do 240 litrów atramentu i zapewnia czterokrotną redundancję dysz dla każdego koloru. Urządzenie osiąga rozdzielczość druku do 1600x1280 dpi i może być wykorzystywane do druku produkcyjnego wysokich nakładów przy niskich wymaganiach konserwacyjnych.

Cyfrowy interfejs (DFE) zastosowany w DuraBolt PrintEngine jest zbudowany tak, aby wspierać elastyczną architekturę rozwiązania DuraBolt. Zapewnia niezawodną kontrolę procesu i automatyzację systemu oraz usprawnia interakcję pomiędzy maszyną drukującą a wszystkimi aspektami procesu drukowania. Interfejs człowiek-maszyna (HMI) zapewnia operatorom intuicyjny i interaktywny pulpit, jak również informuje w czasie rzeczywistym o statusie materiałów eksploatacyjnych, komponentów maszyny i warunków środowiskowych.
Połączenie tak solidnego mechanizmu drukującego i zaawansowanej architektury sterowania skutkuje rozwiązaniem, które umożliwia firmom typu OEM skrócenie czasu przygotowania do druku i wprowadzenia produktu na rynek, a także prostą obsługę i wydajność z punktu widzenia ich klientów. DuraBolt odpowiada na zapotrzebowanie przemysłu na technologię, która jest łatwa w obsłudze dla oszczędnych, niewykwalifikowanych operatorów druku.

Wykorzystując trwały, pigmentowy i szybko schnący atrament wodny Memjet, urządzenie DuraBolt 325C PrintEngine zapewnia wysoką jakość obrazu w szerokim zakresie zleceń na druk komercyjny, przemysłowy i opakowaniowy. Atrament Memjet jest przyjazny dla środowiska i nadaje się do kontaktu z żywnością, ponieważ opracowano go z myślą o bezpiecznym stosowaniu na opakowaniach produktów spożywczych, wchodzących w pośredni kontakt z żywnością.

Jason Thelander, główny technolog w firmie Memjet, wyjaśnia, że zaawansowany profil druku DuraBolt, konstrukcja pozwalająca na natychmiastowe wdrożenie oraz zdolność do współpracy z technologiami zewnętrznych dostawców stanowią o wyjątkowej atrakcyjności tego rozwiązania.

DuraBolt pomaga naszym partnerom uzyskać znaczny wzrost wydajności. Pozwala ograniczyć wstępne koszty inwestycji i zapewnia krótsze cykle konserwacji. Szybki rozruch maszyny, wyjątkowa prędkość drukowania, możliwość druku wysokonakładowego, automatyczna kalibracja oraz ograniczona liczba czynności pielęgnacyjnych - to wszystko sprawia, że mamy do czynienia z rozwiązaniem drukującym, które może zapewnić prawdziwą przewagę konkurencyjną - powiedział Thelander. Jest to rozwiązanie „pod klucz” zaprojektowane tak, aby pasowało do istniejącej infrastruktury i przyspieszało proces komercjalizacji druku.
Nowa linia rozwiązań DuraBolt firmy Memjet poszerza i dopełnia istniejące linie drukujące, do których zaliczają się VersaPass, DuraFlex oraz DuraLink.

Opracowano na podstawie informacji firmy Memjet