Mała drukarka, ogromne możliwości
26 lis 2021 06:00

Korzyści z dodania usług kolorowego druku 3D do oferty wydają się oczywiste, ale koszty i złożoność procesu związanego z wdrożeniem nowych rozwiązań mogą okazać się dla wielu przedsiębiorców utrudnieniem. Wraz z wprowadzeniem na rynek kompleksowego systemu firmy Mimaki, obejmującego urządzenia serii 3DUJ-2207, 3DCS-322 wraz z oprogramowaniem, proces drukowania 3D stał się łatwiejszy do wdrożenia i obsługi niż kiedykolwiek wcześniej.

Obecnie wielu przedsiębiorców z satysfakcją wykorzystuje w swojej pracy druk 3D, jednak gama kolorystyczna wydruków, którą oferują, jest ograniczona. Profesjonalny druk 3D w pełnym kolorze może zapewnić wiele nowych, przełomowych kanałów przychodów lub po prostu zwiększyć wartość firmy oferującej wydruki w jednym kolorze. Dzięki dostępności ekonomicznego, kompletnego rozwiązania Mimaki przedsiębiorcy nie powinni pytać „dlaczego”, ale „kiedy” mogą włączyć niesamowite, nowe kolory i opcję cieniowania do swoich modeli 3D.

Kolor może zapewnić przewagę konkurencyjną

Dla tych, którzy produkują skomplikowane, szczegółowe modele w skali, figurki, przedmioty kolekcjonerskie lub prototypy, gama kolorów i dokładność stanowią wyraźny wyróżnik oferty. Niezależnie od tego, czy produkowane są figurki z najnowszej gry wideo, prototyp nowego opakowania perfum, czy też pomniejszone modele jachtu klienta, wykończenie modelu ręcznie malowanymi kolorami i detalami jest czasochłonne i kosztowne. Dodanie wysokiej jakości, pełnokolorowego druku 3D usprawnia ten proces i zapewnia profesjonalny efekt finalny.

Kolor może uwolnić kreatywność

Twórcy najczęściej używają koloru „bawiąc się nim” w swoich grafikach i projektach. Możliwość drukowania kreatywnych koncepcji w zamierzonych kolorach nie tylko zapewnia szybki i skuteczny sposób przekazania prototypowej koncepcji klientowi, ale także pozwala projektantom i artystom na wręcz nieograniczoną twórczość. Drukowanie prototypów kolorów firmowych zachowuje integralność marki, nawet na etapie koncepcji.

Ponadto kompaktowa konstrukcja modelu Mimaki 3DUJ-2207 sprawia, że ​​jest wystarczająco mały, aby zmieścić się w biurowej windzie, a tym samym można zainstalować go w firmie lub studiu projektowym. Tworzenie drukowanych modeli 3D bezpośrednio w przestrzeni, w której przeprowadza się burzę mózgów lub przedstawia swoje projekty klientowi, zapewnia dodatkową wydajność i pozytywnie wpływa na dynamikę procesu twórczego.

Kolor może być kluczowy

Istnieją aplikacje 3D, w których kolor ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia prawdziwego odwzorowania drukowanego obiektu. Technologia Mimaki, z 10 milionami możliwych do uzyskania kolorów, zapewnia zakres kolorów potrzebny do dokładnego odwzorowania nawet najbardziej złożonych modeli. Korzystają z niej specjaliści z dziedziny medycyny, naukowcy oraz organizacje edukacyjne, które wykorzystują druk 3D do dostarczania modeli anatomicznych, a nawet protez, wymagających wyjątkowej wierności kolorów, np. idealnie pasujących do odcienia skóry.

Przykładem jest klient firmy Mimaki, Università di Firenze (Uniwersytet Florencki), który wybrał technologię Mimaki do drukowania modeli ludzkiego serca i pomagania studentom w rozpoznawaniu jego struktury.

Przystępna cenowo drukarka 3DUJ-2207 może umożliwić firmom otwarcie drzwi do pełnokolorowego druku 3D dla wszystkich wymienionych możliwości. Jednak jeśli wymagane są większy obszar druku i większa prędkość wytwarzania, warto wziąć pod uwagę zakup modelu Mimaki 3DUJ-553. System ten oferuje tę samą obszerną gamę kolorów, jednak intencją producenta było przystosowanie rozwiązania do większych wolumenów produkcyjnych.

Szczegółowe informacje na temat pełnego portfolio produktów 3D firmy Mimaki, w tym nowego oprogramowania 3D Print prep Pro i systemu usuwania materiałów pomocniczych 3DCS-322, są dostępne na stronie internetowej producenta.

Na podstawie materiału Jordi Driemana, specjalisty ds. zastosowań 3D, Mimaki Europe