MakerBot Method już w Polsce
30 kwi 2019 10:03

MakerBot METHOD – przełomowa drukarka 3D w rodzinie MakerBot – miała swoją premierę pod koniec minionego roku. Drukarka jest już w sprzedaży w Polsce, w limitowanej, promocyjnej ofercie obowiązującej do 14. czerwca.

MakerBot Method to premierowa w ofercie producenta drukarka 3D wykorzystująca najnowsze technologie dla zapewnienia dokładności wytwarzania. Urządzenie powstało we współpracy z firmą Stratasys – jednym z liderów wśród dostawców przemysłowych systemów druku. Method wykorzystuje zamkniętą, podgrzewaną komorę roboczą z cyrkulacją powietrza. Zapewnienie optymalnych warunków druku niweluje skurcz materiału i gwarantuje lepszą jakość. Elastyczny stół roboczy ogrzewa się wraz z komorą, a dzięki powłoce magnetycznej dokładnie przylega do platformy roboczej. Po raz pierwszy w rodzinie MakerBot zastosowano rozpuszczalny materiał podporowy PVA Support. Brak mechaniczne odrywanych podpór to lepsza pasowność i dokładność wymiarowa elementów.

Obszar roboczy urządzenia wynosi 19 × 19 × 19,6 cm przy pracy z jedną głowicą oraz 15,2 × 19 × 19,6 cm praca z dwiema głowicami. Zakres wysokości warstw to 20 – 400 mikrometrów.

Opracowano na podstawie informacji CadXpert