LFP Industrial Solutions na RemaDays 2020
16 sty 2020 06:00

Do portfolio firmy LFP Industrial Solutions dołączyły w ub.r. plotery marki Elitron. Na międzynarodowych targach reklamy i marketingu w Nadarzynie zaprezentowany zostanie jeden z modeli cieszących się wielką popularnością, którego premiera miała miejsce na ubiegłorocznych targach FESPA Global Print Expo w Monachium. Zdaniem producenta Elitron łączy maksimum elastyczności, niezawodności oraz produktywności.

SPARK to kompaktowy, przenośnikowy system tnący z próżnią o powierzchni roboczej 1900 x 1600 mm, stworzony z myślą o producentach materiałów POS, opakowań, aplikacji reklamowych, stanowiący świetne uzupełnienie dużego parku maszynowego. Ploter wyposażony jest w wielonarzędziową głowicę do obróbki materiałów aż do 25mm grubości. Posiada opatentowany Seeker System - automatyczny system rozpoznawania wydrukowanych grafik i znaków referencyjnych. Istnieje również możliwość obrabiania różnych materiałów w tej samej sesji bez konieczności zmiany narzędzi. Ploter osiąga prędkość do 70 m/min., a jego przyśpieszenie wynosi 0,8G. Obszar roboczy podzielony jest na strefy podsysu dla zapewnienia maksymalnej siły trzymania materiału. Zestaw oferowanych narzędzi pozwala na dopasowanie maszyny do potrzeb konkretnego zadania. Nóż tnący poradzi sobie z cięciem najbardziej wymagających materiałów. Dodatkowo zainstalowany system projekcji grafiki umożliwia maksymalizację wykorzystania materiału i ograniczenia odpadów.

Firma LFP jest również wyłącznym dystrybutorem marki MassiVit w Polsce, będącej pionierem wielkoformatowych rozwiązań do druku 3D. Pierwsza instalacja systemu MassiVit 1800 PRO w naszym kraju miała miejsce w ubiegłym roku w firmie TFP Grafika. Zwiedzających z sektora reklamy, handlu detalicznego czy też komunikacji wizualnej z pewnością zainteresują przyciągające wzrok oznakowania 3D, soft signage 2D+3D, POS czy inne rekwizyty prezentowane na stoisku LFP Industrial Solutions podczas targów RemaDays 2020. Wszystkie rozwiązania pozwalają na uzyskanie przewagi konkurencyjnej i generowanie nowych źródeł przychodów dla producentów reklamy.

Opracowanie: AN