Landa otwiera fabrykę w Holandii
5 sie 2022 11:06

Firma Landa Digital Printing otwiera nowy zakład produkcji materiałów eksploatacyjnych w Sittard, w Holandii. Produkcja atramentu Landa Nanoink używanego do maszyn Landa S10 i S10P Nanographic Printing ma umożliwić firmie podwojenie wolumenu materiałów eksploatacyjnych i wsparcie szybkiego wzrostu popytu na atrament wywołanego rosnącą liczbą zleceń.

Produkując w Europie kontynentalnej, firma radykalnie skraca czas dostawy materiałów eksploatacyjnych i zwiększa swoje zdolności produkcyjne. Zmniejsza również swój wpływ na środowisko redukując transport surowców i wyrobów gotowych. Zaprojektowany w celu usprawnienia łańcucha dostaw materiałów eksploatacyjnych, nowy obiekt ma zapewnić wysokiej jakości obsługę europejskich klientów i ich międzynarodowych marek.

Gil Oron, dyrektor generalny Landa Digital Printing komentuje: Nasza nowa fabryka w Sittard jest nastawiona na zrównoważony rozwój, niezawodność usług i rozwój biznesu. Zapewnia klientom Landy lokalne zaopatrzenie, co w czasach bardzo trudnej logistyki na całym świecie ma ogromne znaczenie. Co więcej, ponieważ wielkość produkcji klientów wzrasta z dnia na dzień, zakład zapewni również szybką i niezawodną dostawę – co znacząco wpływa na poprawę wydajności.

Fabryka dostarcza materiały eksploatacyjne przeznaczone dla urządzeń z serii Nanographic Printing Press, zaprojektowanej w celu wypełnienia luki na rynku w zakresie opłacalnych krótko- i średnionakładowych maszyn do produkcji opakowań i obsługi zleceń komercyjnych. Oferta obejmuje maszyny Landa S10 Nanographic Printing — rozwiązanie B1 stworzone dla przemysłu opakowaniowego i przetwórstwa — oraz maszynę Landa S10P Nanographic Printing Press, która jest przeznaczona do dwustronnego druku komercyjnego w formacie B1.

Gil Oron podsumowuje: Nasz nowy europejski zakład jest kolejnym przykładem długoterminowego zaangażowania w rynek europejski i zdolności do wprowadzania zmian, których potrzebuje branża. Landa nadal rewolucjonizuje i cyfryzuje przemysł poligraficzny.

Opracowano na podstawie informacji firmy Landa Digital Printing