Kornit przejmuje Voxel8
17 sie 2021 16:10

Firma Kornit Digital poszerzyła ofertę swoich rozwiązań dzięki przejęciu amerykańskiego specjalisty druku 3D – spółki Voxel8. Transakcja została sfinalizowana w poniedziałek 9 sierpnia, w jej wyniku zatrudniono wszystkich 18 pracowników Voxel8.

Dyrektor ds. technologii Kornit Digital, Kobi Mann powiedział: Voxel8 oferuje możliwość bezpośredniego druku 3D oraz dostarcza zaawansowane oprogramowanie do projektowania, które można łatwo zintegrować z dowolnym oprogramowaniem produkcyjnym.

Voxel8 oferuje również wszechstronną chemię, która umożliwia formułowanie wysokowydajnych elastomerów w celu zmiany właściwości materiałowych powstałych w druku struktur – dodał Kobi Mann i wyjaśnił: Oznacza to możliwość druku odblaskowych, silikonowych i metalicznych elementów, w tym także elementów dla branż sportowej i rehabilitacyjnej. Powstałe obiekty są odporne na uderzenia, cechują je między innymi antypoślizgowość i wodoodporność - cechy łączące formę i funkcję, które są kluczem do wizji Kornit dotyczącej cyfryzacji produkcji.

Mann powiedział także, że zintegrowanie technologii Voxel8 z planem produktowym Kornit umożliwi firmie przekształcenie wielu segmentów rynku i branż, przyspieszając realizację wspólnych wizji rozwoju i postępu technologicznego.

Ronen Samuel, dyrektor generalny Kornit Digital dodał:  Innowacyjne technologie Voxel8 pomogą nam przyspieszyć realizację naszej strategii 4.0 w zakresie cyfryzacji zrównoważonej produkcji tekstylnej na żądanie. Dzięki zaawansowanej i sprawdzonej technologii 3D zrewolucjonizujemy biznes związany z modą, wprowadzając zupełnie nowe, kreatywne koncepcje dekoracyjne i niespotykane dotychczas funkcjonalne zastosowania tekstylne, jednocześnie odkrywając nowe możliwości na rynku odzieży i obuwia.

Prezes i dyrektor generalny Voxel8, Fred von Gottberg, tak skomentował przejęcie: Innowacyjna i zrównoważona technologia umożliwia cyfrowe tworzenie unikalnych dekoracyjnych i funkcjonalnych aplikacji, eliminując marnotrawstwo z procesu produkcyjnego. Voxel8 podziela wizję Kornit dotyczącą przekształcenia przemysłu tekstylnego. Cieszymy się, że możemy być częścią podróży mającej na celu zbudowanie systemu operacyjnego zrównoważonej mody na żądanie. Z niecierpliwością czekamy na współpracę, aby włączyć technologię Voxel8 do oferty dla klientów Kornit, która jeszcze ulepszy aplikacje i dostarczy zaawansowane rozwiązania.

Firma Kornit Digital, która w zeszłym roku przejęła dostawcę platformy oprogramowania w chmurze - Custom Gateway, wraz z przejęciem Voxel8 ujawniła swoje wyniki za drugi kwartał bieżącego roku. Firma poinformowała, że ​​jej przychody za trzymiesięczny okres kończący się 30 czerwca 2021 r. wzrosły o 118 proc. (w ujęciu rok do roku) do poziomu 81,7 mln dolarów. Spółka odnotowała zysk operacyjny GAAP w wysokości 6,1 mln dolarów, podczas gdy zysk operacyjny non-GAAP wyniósł 10,2 mln dolarów.

Opracowano na podstawie informacji opublikowanych na portalu Print Week