Kornit otwiera nową fabrykę atramentów
16 lut 2022 06:00

Kornit Digital Ltd. (NASDAQ: KRNT), jeden ze światowych liderów w dziedzinie zrównoważonych, cyfrowych technologii produkcji tekstyliów, 26 stycznia ogłosił oficjalne otwarcie nowoczesnego zakładu produkcji atramentów w Kiryat Gat w Izraelu.

Nowoczesny zakład o znacznych możliwościach produkcyjnych powstał w zgodzie z przyjętą strategią zrównoważonego rozwoju firmy. Przestrzeń o powierzchni 11 000 metrów kwadratowych ma pomieścić między innymi zaawansowane, automatyczne maszyny, nowoczesne przepływy pracy i innowacyjne technologie optymalizacji produkcji. Nowy zakład produkcyjny ma zdaniem producenta zaspokoić światowe zapotrzebowanie na materiały eksploatacyjne przez następną dekadę.

Inwestycja finansowa wyniosła 25 mln USD. Obiekt został zbudowany zgodnie z najwyższymi standardami jakości, bezpieczeństwa i ochrony, odzwierciedlając zaangażowanie spółki w cele środowiskowe i społeczne, które zostały przedstawione w raporcie „Kornit Digital 2020 Impact Report”.

Jest to kamień milowy na naszej drodze, aby do 2026 roku stać się firmą wartą miliard dolarów. Zapewniamy, że będziemy wspierać wzrost, którego doświadczają nasi klienci systematycznie, przez wiele nadchodzących lat – powiedział Ronen Samuel, dyrektor generalny Kornit Digital i dodał: Jesteśmy dumni, że możemy przewodzić czystszemu i bardziej elastycznemu przemysłowi tekstylnemu, tworząc system dla zrównoważonej mody i tekstyliów na żądanie.

Opracowano na podstawie informacji opublikowanych na portalu World of Print