Kornit Digital wprowadza na rynek nowe drukarki Avalanche
7 lut 2017 09:51

Kornit Avalanche 1000 R-SeriesKornit Digital, jeden z wiodących producentów technologii druku cyfrowego na tekstyliach, wprowadził na rynek nową serię drukarek Avalanche, wyposażonych w system recyrkulacji atramentu.

Platforma Avalanche jest flagowym systemem Kornit Digital umożliwiającym druk bezpośrednio na odzieży. Dwa najnowsze typy urządzenia to Avalanche Hexa, drukujący  w sześciu kolorach (plus biały) oraz Avalanche 1000, model o najwyższych parametrach szybkości drukowania. Oba systemy są dostępne w sprzedaży od 31 stycznia. Drukarki zostały wyposażone w innowacyjny system recyrkulacji atramentu i oznaczone symbolem R.

Technologia, którą Kornit wykorzystuje już w seriach Storm, Allegro i Vulcan, optymalizuje jakość druku, niezawodność oraz wydajność tuszu, przynosząc użytkownikom oszczędności atramentu na poziomie 20%. Nowe wersje drukarek z serii R z czasem całkowicie zastąpią obecnie sprzedawane systemy. Dla istniejących urządzeń typu Avalanche Hexa i Avalanche 1000 nowe funkcjonalności są obecnie dostępne  jako uaktualnienia.

Urządzenie Kornit Avalanche Hexa R drukuje w sześciu kolorach (plus biały), co pozwala osiągnąć wierniejsze odwzorowanie i szerszy gamut kolorystyczny przy zachowaniu prostoty obsługi. Użytkownicy mogą łatwo odtworzyć kolory klubowe drużyn sportowych i dokładnie dopasować znaki firmowe drukując ogniste czerwienie, ciepłe żółcie, głębokie błękity i zielenie, żywe fiolety i wiele innych oryginalnych barw.

Przeznaczony do produkcji masowej system Kornit Avalanche 1000 R spełnia wymagania przemysłowej produkcji odzieży, jest wytrzymały i dobrze dostosowany do wysokich nakładów oraz intensywnych warunków codziennej eksploatacji. Dzięki unikalnej architekturze fazy druku białego i kolorowego mogą przebiegać równolegle, optymalizując wydajność druku, szczególnie w przypadku ciemnej odzieży. System generuje bardzo wysokie prędkości i zapewnia dobrą jakość, drukując do 220 jasnych i 160 ciemnych ubrań  na godzinę.

Oba systemy posiadają obszar zadruku 90x60 cm oraz 12 cm szerokości i wygodny, automatyczny mechanizm regulacji wysokości, który pozwala drukować z ominięciem guzików, zamków błyskawicznych oraz innych wystających przedmiotów.

 „Kornit wprowadza innowacje na wszystkich płaszczyznach biznesu” - powiedział Guy Zimmerman, wiceprezes ds. marketingu i rozwoju biznesu i dodał: „Nowa drukarka Avalanche serii R jest doskonałym przykładem na to, jak flagowy produkt może optymalizować jakość druku, poprawiać niezawodność i efektywność kosztową produkcji.”

Opracowano na podstawie informacji firmy Kornit Digital