Kornit Digital wprowadza na rynek nową maszynę
21 sty 2019 10:33

Nowa maszyna Kornit Atlas została specjalnie zaprojektowana do produkcji wysokonakładowej, zapewnia wysoką wydajność, jakość druku oraz zoptymalizowane koszty eksploatacji.

Firma Kornit Digital, jeden z liderów innowacyjnego druku cyfrowego na tekstyliach, poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży systemu Kornit Atlas. Po sukcesie rynkowym systemów Storm HD6 i Avalanche HD6/HDK, Atlas jest pierwszym przykładem platformy następnej generacji do druku bezpośredniego na odzieży, która zapewnia dekoratorom i zakładom sitodruku narzędzie pozwalające sprostać aktualnym i przyszłym wyzwaniom związanym z łańcuchem dostaw tekstyliów.

Kornit Atlas to solidny system stworzony z myślą o firmach z branży przemysłowej dekoracji odzieży. Został zaprojektowany tak, aby zapewnić typową roczną zdolność produkcyjną do 350 000 nadruków, optymalizując wydajność produkcji i koszty posiadania. System Kornit Atlas jest przeznaczony dla wysokowydajnych dekoratorów odzieży, średnich i dużych zakładów sitodrukowych oraz innowacyjnych firm, które chcą połączyć najnowocześniejszą technologię z najniższymi kosztami posiadania. System jest wyposażony w nowe głowice drukujące z recyrkulacją i produkowany w zestawie z nowo opracowanym atramentem NeoPigment Eco-Rapid. System Kornit Atlas jest wyposażony w unikatowy mechanizm drukujący z ulepszoną wersją technologii Kornit HD, uzupełnioną o profesjonalne oprogramowanie RIP (rastrowe przetwarzanie obrazu), i umożliwia produkcję wydruków spełniających najwyższe standardy jakości i trwałości produktów detalicznych. Całkowicie nowy system Atlas jest przygotowany do przyszłych wersji oprogramowania do analiz biznesowych, wydajnościowych i optymalizacyjnych Kornit, które ma zostać wprowadzone na rynek w drugiej połowie 2019 roku. Pozwoli to uprościć w przyszłości łączność sieciową wymaganą do wsparcia zarządzania flotą oraz optymalizacji globalnych firm wielosystemowych i wielozakładowych.

Omer Kulka, wiceprezes ds. marketingu i strategii produktowej firmy Kornit, komentuje: „To ogromny krok naprzód, nie tylko dla firmy Kornit, ale także dla całej branży druku bezpośredniego na odzieży. Opracowaliśmy system Atlas w oparciu o zbiorcze informacje zwrotne tysięcy operatorów systemów Kornit oraz o doświadczenia zebrane z setek milionów zadrukowanych ubrań – mówiąc prościej, Atlas to najlepsza i najbardziej opłacalna technologia druku bezpośredniego na odzieży, która spełnia wymagania dotyczące produkcji seryjnej o wysokiej jakości. Ponadto system Atlas został zaprojektowany jako modułowy i perspektywiczny, co pozwala na szybkie oraz łatwe wdrażanie nowych rozwiązań w przyszłości. Firma Kornit koncentruje się na ciągłym wprowadzaniu technologii, które pozwalają czołowym markom lepiej komunikować się z klientami i dostosowywać do szybkich zmian w preferencjach konsumentów, co ma wpływ na branżę modową i odzieżową, a także jest napędzane przez talenty w naszym globalnym dziale badawczo-rozwojowym”.

Nowy atrament NeoPigment Eco-Rapid jest główną siłą napędową jakości wydruków systemu Atlas w sprzedaży detalicznej. Zapewnia najlepsze w branży pokrycie białym atramentem, dopasowane do konwencjonalnych farb sitodrukowych, oraz spełnia najwyższe standardy trwałości na wielu rodzajach tkanin. Wzbogacona paleta kolorów i zwiększony poziom nasycenia pozwalają na uzyskanie głębokich, pełnych odcieni oraz precyzyjne dopasowanie kolorów punktowych. Nowy atrament został opracowany z myślą o ekologii: jest opatrzony certyfikatem Eko Paszport od Oeko-Tex i został wstępnie zatwierdzony przez organizację GOTS. Nowy atrament Eco-Rapid zostanie wdrożony w nowych systemach Storm HD6 i Avalanche HD6/HDK, a także będzie zastosowany w dotychczasowych systemach Kornit HD. Firma Kornit zamierza przestawić wszystkich dotychczasowych klientów HD na atrament NeoPigment Eco-Rapid do końca 2019 roku.

Wprowadzenie na rynek modelu Atlas kończy długi okres testów beta z niezwykle pozytywnymi opiniami wczesnych użytkowników. Deborah H. Merrill, prezes Delta Group, spółki dominującej DTG2Go, komentuje: „Wiele innowacyjnych możliwości systemu Kornit Atlas, w tym funkcja wykrywania zagnieceń i ergonomii paletyzacji, przekłada się na wyraźne korzyści w zakresie wydajności. Nowy atrament Eco-Rapid zapewnia imponujący połysk i paletę kolorów, spełniając wszystkie standardy testów prania bez wyczuwalnego zapachu. Cieszymy się, że mieliśmy okazję wypróbować system Kornit Atlas, i jesteśmy pewni, że stanie się on kluczowym elementem linii produkcyjnej DTG2Go”.

Jon Lunt, współzałożyciel i dyrektor firmy T Shirt & Sons, dodaje: „Dzięki systemowi Atlas firma T Shirt & Sons znacznie zwiększyła produkcję dekorowanej odzieży w szczytowym sezonie wakacyjnym. W ciągu kilku tygodni skrupulatnych testów w środowisku produkcyjnym na dużą skalę, Kornit Atlas – z nowym zestawem atramentów Eco-Rapid – okazał się rewelacją, podwajając naszą wydajność przy bardzo wysokiej jakości wydruków i niezawodności, której wymagał ten szczytowy sezon”.

System można obejrzeć na żywo na stoisku Kornit Digital podczas targów ISS Long Beach, które odbędą się w dniach 18–20 stycznia 2019 r., oraz we wszystkich ośrodkach demonstracyjnych firmy Kornit na całym świecie wkrótce po tym wydarzeniu, a także na targach Fespa Munich w dniach 14–17 maja 2019 r. oraz ITMA Barcelona w dniach 20–26 czerwca 2019 r. Ponadto firma planuje również organizację imprez Open House, aby w kwietniu zademonstrować nowe systemy w swoich regionalnych spółkach zależnych.

O Kornit Digital

Firma Kornit Digital opracowuje, wytwarza i wprowadza na rynek przemysłowe technologie druku cyfrowego dla branży odzieżowej i tekstylnej. Firma Kornit dostarcza kompletne rozwiązania, w tym systemy druku cyfrowego, atramenty, materiały eksploatacyjne, oprogramowanie i wsparcie posprzedażowe. Kornit, lider na rynku druku cyfrowego bezpośrednio na odzieży za pomocą wyjątkowego, przyjaznego dla środowiska procesu NeoPigment, szybko reaguje na zmieniające się potrzeby łańcucha wartości w zakresie druku na tkaninach. Technologia firmy Kornit umożliwia tworzenie innowacyjnych modeli biznesowych w oparciu o koncepcje web-to-print, na żądanie i masowego dostosowywania do potrzeb klienta. Dzięki ogromnemu doświadczeniu na rynku druku bezpośredniego na odzieży firma Kornit oferuje również rewolucyjne podejście do drukowania na tekstyliach w systemie rola na rolę: druk cyfrowy z pojedynczym zestawem atramentów na wielu rodzajach tkanin bez dodatkowych procesów wykańczających. Założona w 2003 roku Kornit Digital jest globalną firmą, z siedzibą w Izraelu, biurami w USA, Europie oraz Azji i Pacyfiku, i obsługuje klientów w ponad 100 krajach na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie Kornit Digital pod adresem

Opracowano na podstawie informacji firmy Kornit Digital