Kornit Digital przejmuje Custom Gateway
14 sie 2020 06:00

Kornit Digital, jeden ze światowych liderów technologii cyfrowego druku na tekstyliach, ogłosił przejęcie firmy Custom Gateway, dostawcy innowacyjnych rozwiązań w zakresie oprogramowania do kompleksowego zarządzania drukiem na odzieży i produkcją dekoracji wnętrz. Przejęcie jest kolejnym ważnym krokiem w rozszerzaniu strategicznego partnerstwa z wiodącymi markami, detalistami i dostawcami, przyspieszającym transformację cyfrową.

„Z przyjemnością ogłaszam przejęcie Custom Gateway, zwiększające nasze możliwości rynkowe przez dostarczanie kompleksowego oprogramowania, które dokładnie oceniliśmy za pośrednictwem kilku wspólnych klientów” - powiedział Ronen Samuel, dyrektor generalny Kornit Digital i dodał: „Marki, detaliści, dostawcy i wykonawcy mogą rozwijać się dzięki cyfrowej transformacji. Za sprawą Custom Gateway, Kornit zrewolucjonizuje cyfrową produkcję tekstyliów na żądanie dzięki unikalnemu, kompleksowemu rozwiązaniu, które zapewni nam przewagę konkurencyjną.”

Jak zapewnia producent, bogata w funkcje platforma chmurowa Custom Gateway jest odpowiednia zarówno dla modeli biznesowych B2B, jak i B2C i obsługuje wszystkie etapy produkcji na żądanie. Platforma umożliwia pozyskiwanie, tworzenie, zarządzanie danymi oraz wyświetlanie treści w interfejsie użytkownika. Utworzone zlecenia są przechwytywane przez system zarządzania zamówieniami i kierowane na produkcję przy użyciu zaawansowanych algorytmów protokołu routingu. Gdy zamówienia trafiają do hali produkcyjnej, są kierowane i zarządzane, aby umożliwić maksymalną wydajność produkcji na żądanie realizowanej na masową skalę. Cały proces od utworzenia zamówienia do wysyłki jest wzbogacony o integrację z istniejącymi środowiskami IT, podejmowanie decyzji w oparciu o dane i analitykę biznesową. Dzięki bezproblemowemu połączeniu front-endu (online lub innego sklepu) z zapleczem (produkcja na żądanie i operacje logistyczne) technologia umożliwia klientom uzyskanie pełnej wydajności, skalowalności oraz rentowności, jakie daje cyfryzacja.

Uzupełniając istniejący system Konnect firmy Kornit, który zapewnia kontrolę operacji drukowania, platforma Custom Gateway oferuje klientom cenne informacje biznesowe umożliwiające sprawne reagowanie na zakłócenia i zmieniające się warunki rynku. 

Custom Gateway ma obecnie ponad 300 aktywnych klientów na całym świecie, w tym takie marki jak największy brytyjski sprzedawca odzieży Next, a także inne wiodące brandy sportowe i modowe.

 „Jesteśmy podekscytowani połączeniem tych dwóch kreatywnych kultur organizacyjnych. Wiemy z doświadczenia, że ​​u podstaw strategii Kornit i Custom Gateway leży wspólna wizja rozwoju” - powiedział Andrew Talbot, dyrektor generalny Custom Gateway i dodał: „Razem chcemy zapewnić globalnym markom i wykonawcom kontrolę nad ich działalnością, pozwalając na szybką, odpowiedzialną społecznie realizację zamówień w rentownym modelu, który produkuje i wysyła zlecenia w czasie rzeczywistym, bez generowania nadmiernych zapasów”.

„Produkcja na żądanie wyprzedza tradycyjne modele wytwarzania, a producenci, którzy wykorzystają wszystkie dostępne opcje, mają szansę na zdobycie przewagi rynkowej” - powiedział Omer Kulka, CMO Kornit Digital i podkreślił: „Cieszymy się, że możemy powitać Custom Gateway w rodzinie Kornit, planując wspólny rozwój, który zapewni konsumentom końcowym produkty i doświadczenia, na które czekają”.

Dzisiaj (12.08.20) odbędzie się telekonferencja zorganizowana w celu omówienia wyników finansowych spółki za drugi kwartał 2020 r. i przedyskutowania przejęcia firmy Customer Gateway. Zaplanowana jest też sesja pytań i odpowiedzi przeznaczona dla społeczności inwestycyjnej. Treść spotkania będzie dostępna również na stronie internetowej producenta. Dodatkowo na wtorek, 18 sierpnia zaplanowano  wirtualny czat, podczas którego będą poruszane kwestie związane z przejęciem Customer Gateway i wynikające z przejęcia nowe możliwości rynkowe. Szczegóły dotyczące wirtualnych wydarzeń będą dostępne w sekcji relacji inwestorskich na stronie internetowej Kornit.

Na podstawie informacji firmy Kornit opracowała BZ