Konica Minolta na rynku druku przemysłowego
14 paź 2016 12:51

Na przestrzeni ostatnich miesięcy Konica Minolta rozszerzyła portfolio o urządzenia dla segmentu przemysłowych maszyn poligraficznych. Jednymi z nowości są maszyny MGI Jet Varnish 3DS przeznaczona do cyfrowego uszlachetniania lakierem 3D oraz bizhub PRESS C71cf do druku etykiet. MGI JetVarnish 3DS to urządzenie do cyfrowego lakierowania wybiórczego. Sprawdza się w drukarniach poszukujących rozwiązań dla cyfrowego uszlachetniania lakierem 3D oraz cyfrowym hot-stampingiem. Zastosowanie powlekania punktowego UV jako ostatniej warstwy sprawia, że wydruki wyróżniają się żywymi barwami i przyjemną fakturą, nabierając bardziej ekskluzywnego wyglądu. Lakier dodaje kreatywności w szerokim wachlarzu zastosowań: na wizytówkach, okładkach książek, kartkach okolicznościowych czy etykietach. Dzięki temu MGI JetVarnish 3DS jest interesujący dla niemal każdego dostawcy usług drukarskich, stosującego systemy tonerowe, offsetowe czy atramentowe. Prędkość powlekania wynosi do 2298 stron SRA3 na godzinę.

Od stycznia 2014 roku Konica Minolta utrzymuje ścisłą współpracę z firmą MGI – liderem francuskiego rynku druku i uszlachetnień. Kooperacja ma na celu przyspieszenie i komercyjne wdrożenie nowej generacji cyfrowych produktów poligraficznych. W efekcie w kwietniu bieżącego roku Konica Minolta zakupiła dodatkowe udziały w MGI – Digital Graphics Technology, tym samym zwiększając liczbę posiadanych akcji z 10% do 40,5%. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na druk ozdobny współpraca obu przedsiębiorstw zapewnia firmie Konica Minolta silną obecność na rynku cyfrowego uszlachetniania druków, umożliwiając dalszą ekspansję na rynku druku przemysłowego.

W Polsce Konica Minolta posiada także w ofercie maszynę do druku etykiet samoprzylepnych z roli na rolę. Bizhub Press C71cf jest odpowiednim rozwiązaniem dla firm, które chcą rozwijać oferowane usługi i przejść z druku tradycyjnego na cyfrowy. Zmniejszenie nakładów, wymagane coraz krótsze terminy realizacji, personalizacja czy wykonywanie druku na żądanie to zadania odpowiednie dla nowego urządzenia. Bizhub Press C71cf zapewnia przy tym wysoką wydajność i jakość wydruku, jest też prosty w obsłudze.

Opracowano na podstawie informacji firmy Konica Minolta.