Kongsberg PCS na targach FESPA
13 maj 2022 06:00

Podczas zbliżających się targów Global Print Expo FESPA w Berlinie firma Kongsberg Precision Cutting Systems (Kongsberg PCS) zamierza zademonstrować, w jaki sposób moc, wydajność i wszechstronność jej rozwiązań do cyfrowego wykańczania wzbogacają projekty poligraficzne.

W Messe Berlin producent zaprezentuje między innymi swoje flagowe rozwiązanie do cięcia cyfrowego Kongsberg serii C, modułowy stół Kongsberg X24 i router CNC MultiCam Apex 3R. Cieszymy się, że wracamy na targi po zeszłorocznym sukcesie - powiedział Wim Brunsting, dyrektor sprzedaży Kongsberg PCS na region EMEA i dodał: W tym roku odwiedzający mogą zobaczyć jeszcze więcej naszych systemów cięcia, bigowania i składania przeznaczonych do obróbki różnych materiałów. Pokażemy, w jaki sposób nasza oferta rozwiązań do cyfrowego wykańczania umożliwia firmom zajmującym się szyldami i ekspozycjami usprawnienie przepływu pracy i automatyzację produkcji w celu zwiększenia wydajności, jednocześnie dając projektantom i operatorom swobodę twórczą w generowaniu pomysłów, które będą napędzać przyszłość ich działalności.

Kongsberg C24 łączy stalowy blat z aluminiowym rdzeniem o strukturze plastra miodu oraz system napędowy i funkcję dynamicznego mapowania stołu, by zapewnić najwyższą dokładność i spójność procesu cięcia. Maksymalna prędkość 100 m/min (66 cali/s) i przyspieszenie do 1,7 G, w połączeniu z szybkimi i precyzyjnymi ruchami narzędzi, umożliwiają cyfrową produkcję wysokiej jakości, nawet przy krótkich terminach realizacji zlecenia. „Dzięki naszemu C24 pokażemy, jak innowacyjne narzędzia Kongsberg dają swobodę projektowania i rozwijają kreatywność — powiedział Wim. - Od naszego narzędzia CorruSpeed, noża Psaligraphy i narzędzi RotaCut, po nasz ręczny podajnik rolkowy, kamerę i adapter Fast Tool, odwiedzający będą mogli zobaczyć rozwiązania narzędziowe, które zaspokoją ich wszelkie potrzeby produkcyjne. Zaprezentujemy również wyjątkowe narzędzie VariAngle — przełomową innowację w branży, która umożliwia cięcie pod dowolnym kątem od 0o do 60o z prędkością do 100 m/min. Zapewniając całkowitą swobodę w projektowaniu kreatywnych wyświetlaczy 3D, całkowicie eliminuje potrzebę zatrzymywania produkcji podczas zmiany narzędzi, wymiernie skracając czas konfiguracji i zwiększając prędkość cięcia – podkreślił.

Na stoisku zespół Kongsberg PCS zaoferuje prezentacje jednego z najbardziej wszechstronnych cyfrowych urządzeń do wykańczania – Kongsberg X24. Na dzisiejszym niestabilnym rynku, na którym zarówno wymagania klientów, jak i możliwości technologii szybko się zmieniają, ważne jest, aby inwestować w sprzęt, który oferuje elastyczność umożliwiającą rozwój zgodnie z potrzebami biznesowymi. X24 zapewnia to nie tylko dzięki szerokiej gamie zastosowań, ale także dlatego, że jest to stół do cięcia, który może dalej ewoluować – zapewnił Wim.

Goście stoiska będą też mieli okazję obejrzenia pokazu dodatkowych narzędzi, takich jak na przykład Kongsberg PowerHead, który wyróżnia się w materiałach o dużej wytrzymałości dzięki kółkom bigującym o średnicy 150 mm i ekwiwalentowi 50 kg siły docisku, oraz FoamHead, który wykorzystuje nóż posuwisto-zwrotny do obsługi materiałów piankowych. Ta elastyczność w dodawaniu nowych narzędzi do nowych materiałów, nowych zastosowań lub większej wydajności oznacza, że ​​dzięki Kongsberg X24 firmy mogą zwiększać objętość i wchodzić w nowe segmenty rynku, aby sprostać zmieniającym się wymaganiom klientów lub w ramach strategicznego planu rozwoju i dywersyfikacji – powiedział Wim Brunsting.

Kongsberg PCS zaprezentuje również flagowy ploter CNC firmy MultiCam Apex 3R, jeden z najbardziej wszechstronnych ploterów CNC na rynku, który wyznacza nowe standardy dzięki doskonałej równowadze między wydajnością a precyzją. Przy prędkościach od 4 do 13,3 KM Apex 3R może ciąć różne materiały, w tym tworzywa sztuczne, aluminium, drewno, piankę o dużej gęstości i materiały kompozytowe.

APEX 3R ma ciężką, stalową ramę, która zapewnia szczególną trwałość – powiedział Wim i wyjaśnił:  Dzięki temu maszyna CNC jest sztywniejsza, co zmniejsza wibracje i poprawia jakość frezowania. Standardowy interfejs operatora EZ Control zapewnia firmom możliwość natychmiastowego rozpoczęcia trasowania i minimalizację przerw w procesach roboczych, podczas gdy trójosiowy system sterowania ruchem zapewnia ścisłą kontrolę nad jakością oferując wyjątkową precyzję i jakość cięcia.

Dzięki opcjonalnej możliwości automatycznej zmiany narzędzi operatorzy są w stanie szybciej realizować zadania i zmieniać narzędzia skrawające. Istnieje również w pełni programowalny nóż CNC, który umożliwia użytkownikom cięcie szerokiej gamy materiałów takich jak guma, pianka, uszczelki i tekstylia – dodał.

Producent spodziewa się, że cztery inspirujące dni wypełnione nowymi pomysłami dyskutowanymi podczas zbliżającej się wystawy przyniosą sukces firmie Kongsberg PCS. Wim Brunsting: Nie możemy się doczekać spotkania z gośćmi i podzielenia się informacjami o tym, jak nasze najnowsze osiągnięcia w zakresie cyfrowych rozwiązań wykończeniowych mogą pomóc im ożywić projekty.

Prezentacje rozwiązań tego producenta obejrzeć będzie można także na stoisku niemieckiej firmy software’owej OneVision, która zademonstruje moc i precyzję rozwiązań do cięcia Kongsberg PCS na targach FESPA. Prezentowany będzie między innymi stół Kongsberg X22 wykorzystujący oprogramowanie marki OneVision.

Więcej informacji na temat serii Kongsberg C lub całej gamy cyfrowych rozwiązań wykończeniowych i narzędzi firmy Kongsberg PCS można znaleźć na stronie producenta.

Kongsberg PCS dostarcza rozwiązania do cyfrowego cięcia na rynki opakowań, oznakowań, ekspozycji i produkcji na całym świecie; łącząc technologię i kreatywność napędza innowacje, umożliwiając szybszą, bezpieczniejszą i wydajniejszą produkcję bez ograniczania wyobraźni. Ośrodek badawczo-rozwojowy znajduje się w Kongsberg w Norwegii, gdzie firma została założona w 1965 roku. Zakład produkcyjny zlokalizowany jest w Brnie w Czechach, natomiast centrala i centrum obsługi klienta mieszczą się w Gandawie w Belgii, z północnoamerykańską siedzibą w Ohio w USA. W sierpniu 2021 Kongsberg PCS przejął firmę MultiCam Inc., która dostarcza innowacyjne rozwiązania do cięcia CNC dla wielu branż i zastosowań. Kongsberg PCS należy do OpenGate Capital – firmy private equity z siedzibą w Los Angeles w Kalifornii.

Opracowano na podstawie informacji firmy Kongsberg PCS