Konferencja Przemysł 4.0 – branża produkcyjna i jej wyzwania
7 wrz 2021 06:00

Czwarta rewolucja przemysłowa, nazywana też Przemysłem 4.0 dzieje się właśnie na naszych oczach. Dzięki takim technologiom jak chmura obliczeniowa, analiza Big Data czy Internet Rzeczy możliwy jest dostęp do każdej informacji w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca na Ziemi.

Dzięki Przemysłowi 4.0 możliwa jest też ekonomicznie opłacalna i bardzo elastyczna produkcja zindywidualizowanych lub małoseryjnych wyrobów, opracowanych pod ścisłe potrzeby klienta. Często czwartą rewolucję przemysłową określa się też jako przejście do przemysłowych systemów cyfrowo-fizycznych.

Zapraszamy do udziału w konferencji online pt. "Przemysł 4.0 - branża produkcyjna i jej wyzwania", która odbędzie się 16 września 2021 roku. Podczas wydarzenia eksperci przekażą uczestnikom swoją wiedzę i umiejętności z zakresu nowych technologii i innowacji wykorzystywanych w przemyśle. Będzie to doskonała okazja do dyskusji o aspektach praktycznych zarządzania produkcją i problemach w podejmowaniu optymalnych decyzji menedżerskich.
 
Prelekcje poprowadzą:

- dr Julia Siderska - Politechnika Białostocka, Wydział Inżynierii Zarządzania "Automatyzacja procesów biznesowych przy wykorzystaniu technologii Robotic Process Automation." (Wśród globalnych trendów technologicznych przyspieszających transformację cyfrową przedsiębiorstw coraz powszechniej wskazywana jest automatyzacja i robotyzacja, które należy rozpatrywać w dwóch płaszczyznach. Pierwsza z nich obejmuje maszyny i roboty przemysłowe wykorzystywane w przedsiębiorstwach produkcyjnych, wspierające procesy wytwarzania. Drugi obszar to automatyzacja i robotyzacja procesów biznesowych (ang. Robotic Process Automation - RPA), czyli rozwiązania IT służące do automatyzacji powtarzalnych, prostych i czasochłonnych zadań. Celem wykładu będzie omówienie możliwości aplikacyjnych technologii Robotic Process Automation, w której robot programowy naśladuje czynności wykonywane przez ludzi w graficznym interfejsie użytkownika aplikacji i automatyzuje ich wykonywanie. Dodatkowo, wskazane zostaną procesy o dużym potencjale do robotyzacji oraz praktyczne wskazówki dotyczące wdrożenia takich rozwiązań w przedsiębiorstwie.)

- Marek Amrozy - Prokurent, Kierownik działu efektywności energetycznej, NAPE Narodowa Agencja Poszanowania Energii S.A. "W jaki sposób Przemysł 4.0 może być odpowiedzią na megatrendy związane ze zmianami klimatycznymi? Jak efektywnie spełnić oczekiwania klientów w zakresie redukowania śladu węglowego?"

- Klaudia Stańczyk - Key Account Manager w OPTeam S.A. i Dariusz Kras - Presales ERP w zakresie rozwiązań produkcyjnych w OPTeam S.A. "Zarządzanie produkcją przy wykorzystaniu systemu klasy ERP" (Prelekcja będzie podzielona na 2 części:Prezentacja firmy Opteam S.A. jako eksperta w zakresie rozwiązań informatycznych dla przemysłu; prezentacja narzędzia TimeLine ERP, które jest specjalizowanym systemem informatycznym wspomagającym zarządzanie procesem wytwarzania)

- Julian Malaka - Specjalista w Dziale Zarządzania Wiedzą Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości (FPPP). "Transformacja cyfrowa – inteligentne rozwiązania produkcyjne". Transformacja cyfrowa jest podstawą inteligentnych rozwiązań produkcyjnych, w których synergicznie łączy się potencjał ludzki z wysoko zaawansowanymi systemami informatycznymi oraz technologicznymi. Maszynowe uczenie się, algorytmy obróbki danych i narzędzia zarządzenia tymi ostatnimi prowadzą do wsparcia człowieka oraz usprawnień w takich obszarach, jak: utrzymanie ruchu, łączność w hali produkcyjnej, analiza procesu, wsparcie operatora, elastyczność wytwarzania, sterowanie maszynami, planowanie produkcji, kluczowe wskaźniki wydajności.

Modernizacja powyższych sfer nie musi być jednak rewolucyjna. Może odbywać się w sposób zrównoważony lecz ciągły – przy współczesnej dynamice postępu technicznego, jak i oczekiwań rynku, nie sposób „postawić kropkę” w planach rozwojowych. Kluczowe są zrozumienie potencjału transformacji i określenie możliwości, celów oraz harmonogramu działań, co wymaga odpowiedniego podejścia i metodyki. Tego wszystkiego – w skrócie – będzie dotyczyć prelekcja.

- Anna Mazur - Key Account Manager Mobile Solutions Business Division, Europe Panasonic System Communications Company Europe. "Panasonic – Symbioza świata realnego i wirtualnego"
(Panasonic jest światowym liderem w opracowywaniu produktów i technologii w obszarze elektroniki konsumenckiej, wyposażenia domów i rozwiązań dla motoryzacji, przeznaczonych zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. Od ponad 100 lat wprowadzamy nowe technologie mające służyć poprawie życia ludzi. W obszarze B2B firma produkuje m.in. wzmocnione notebooki, tablety i urządzenia typu handheld marki Toughbook. Dzięki niepowtarzalnej trwałości, łączności i specjalistycznym funkcjom Toughbook zmienia procesy działania wielu firm i organizacji w takich branżach, jak logistyka, transport, budownictwo, produkcja, handel, a także w sektorze obronnym i służbach publicznych.)

Tematyka konferencji:

  • Zarządzanie aktywami przedsiębiorstwa i utrzymanie ruchu
  • Nadzorowanie procesów
  • Efektywne zarządzanie produkcją
  • Obsługa procesów logistycznych
  • Elektroniczny obieg dokumentów
  • Analiza i ocena efektywności produkcji
  • Mobilne systemy
  • Przemysłowy Internet Rzeczy (IIoT)
  • Sztuczna Inteligencja (AI)
  • Cyberbezpieczeństwo
  • Robotyka
  • Druk 3D

Grupa docelowa:
Przedstawiciele zakładów przemysłowych i produkcyjnych, w szczególności:

  • Dyrektorzy i kierownicy ds. technicznych
  • Dyrektorzy, kierownicy i mistrzowie produkcji
  • Kierownicy i inżynierowie Utrzymania Ruchu
  • Dyrektorzy, kierownicy i specjaliści ds. zakupów
  • Właściciele firm, dyrektorzy wykonawczy zakładów produkcyjnych
  • Dyrektorzy zarządzający
  • Dyrektorzy i kierownicy ds. logistyki
  • Szefowie departamentów informatyki
  • Kierownicy planowania produkcji i dostaw
  • Inżynierowie ds.jakości

Udział jest bezpłatny dla wyżej wymienionych osób.

Informacja Organizatora