Konferencja na temat przyszłości druku
25 mar 2022 12:40

Stowarzyszenia Intergraf i NOPA organizują wspólnie konferencję na temat przyszłości druku. Spotkanie Print Matters for the Future odbędzie się w wersji bezpośredniej 20 maja 2022 r. w Sztokholmie. Jak zapewniają organizatorzy, konferencja gromadząca specjalistów z całej Europy będzie okazją do ponownego nawiązania kontaktów, omówienia najnowszych osiągnięć branży poligraficznej i spojrzenia na jej przyszłość.

Organizowana cyklicznie konferencja szybko wpisała się do kalendarzy krajowych stowarzyszeń poligraficznych, drukarń i dostawców. Tegoroczna edycja ma skupić europejskich ekspertów działających w branży poligraficznej, którzy zamierzają dyskutować o przyszłości druku. Każdego roku Print Matters for the Future koncentruje się na różnych aspektach branży – do tej pory obejmowały one m.in marketing, konsumentów i ochronę danych osobowych.

O kwestiach rynkowych, np. aktualnej sytuacji cen i dostępności papieru, mówić będzie ekspert Alejandro Mata Lopez z Fastmarkts RISI; Amazon zostanie poddany analizie przez Nicka Rudikoffa z UNI Global; Simon Biltcliffe, dyrektor zarządzający Webmart, przedstawi przegląd tematyki zarządzania drukiem i strategii, a Maria Johansen z firmy Zuora opowie o modelu subskrypcyjnym. Będzie też okazja do wzięcia udziału w prezentacji Eduarda Quintany z Traycco na temat innowacyjnej brytyjskiej firmy poligraficznej „Precision Proco” i wydawcy „Bonnier”; Sarah Price z firmy Sappi przedstawi wyzwania związane ze zrównoważonym rozwojem oraz sposób, w jaki przemysł papierniczy przygotowuje się na przyszłość. Carsten Bog z Grakomu wyjaśni, jak drukarnie mogą zmniejszać swój ślad węglowy, a laureat konkursu Intergraf Young Talent Award 2022 opowie o druku w gospodarce o obiegu zamkniętym.

Beatrice Klose, sekretarz generalna Intergraf, stwierdza: Przemysł poligraficzny stoi przed poważnymi wyzwaniami; podczas nadchodzącego wydarzenia będziemy mieli okazję omówić je wspólnie, na żywo. Uczestnicy i prelegenci przyjadą do Sztokholmu z całej Europy. Uważam, że ważne jest, aby ponownie spotkać się osobiście i podzielić poglądami na temat najnowszych osiągnięć i przyszłości naszej branży.

Wydarzenie rozpocznie się we czwartek 19 maja o godzinie 19:00, aby umożliwić uczestnikom nawiązanie kontaktów w miłej atmosferze jeszcze przed częścią oficjalną. Konferencja w piątek 20 maja potrwa od 9:00 do 16:45 i zakończy się kolacją w piątek. Więcej informacji na temat  Print Matters for the Future można znaleźć na stronie Intergraf.

 Opracowano na podstawie informacji Intergraf