Kolejna konferencja inkjetowa już w październiku
20 lip 2016 12:10

Tegoroczne targi drupa wskazały kierunek rozwoju branży druku cyfrowego. Ten trend chcą wykorzystać organizatorzy konferencji Inkjet Engineering & Inkjet Chemistry (IJC), zapraszając na trzecią już edycję wydarzenia poświęconego technologii druku atramentowego. Spotkanie odbędzie się w Swissôtel Düsseldorf/Neuss w dniach 4-6 października 2016 roku. IJC cieszy się coraz większą popularnością - do lipca ponad 20% miejsc zostało zarezerwowanych przez nowych wystawców, a 50% spośród zarejestrowanych do tej pory osób nigdy wcześniej nie uczestniczyło w wydarzeniu z cyklu IJC.

Swoje prezentacje potwierdzili między innymi: Aleksander Bespalov z DPS Innovations, Guy Evron z Velvet Jet, Thomas Franz z Baumer, Michael Gross z KIWO, dr Tobias Kraus z Leibniz Institute for New Materials, Jan Rops z Crown Van Gelder, Sean Smyth ze Smithers Pira oraz Joseph E. Ward z RJA Dispersions. Zostały już udostępnione szczegóły wystąpień oraz lista streszczeń prezentacji http://theijc.com/event-program.

Zakres tematów odzwierciedla pełne spektrum elementów składających się na całość zagadnienia technologii atramentowej, obejmując między innymi: mechanikę precyzyjną, chemię, elektronikę, oprogramowanie, zarządzanie bazami danych, systemy hydrauliczne, zarządzanie kolorami, głowice atramentowe i oczywiście wiedzę na temat zastosowań poszczególnych rozwiązań. Rozpatrując osobno każdy z tych tematów można uznać, że jest on dość prosty, ale ważna jest  interakcja między poszczególnymi elementami, gdyż słabość jednego z nich będzie miała wpływ na wydajność całego systemu. Jest to złożona branża, a zgłębiając jeden obszar odkrywamy kilka innych, wartych zbadania. „Konferencja IJC to miejsce, gdzie możemy uzyskać cenne wskazówki, jak poruszać się w gąszczu fachowych zagadnień, wskazówki zarówno dla początkujących, jak i dla profesjonalistów z poszczególnych dziedzin, wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę” - mówi Steve Knight, współzałożyciel IJC.

Na całość wydarzenia złoży się cykl wystąpień, odbywających się równolegle na dwóch scenach, ponad pięćdziesiąt prezentacji technicznych, liczne prelekcje, jak również sześć warsztatów, zaplanowanych na 4 października. Warsztaty poświęcone technologii inkjetowej będą dostępne bezpłatnie dla pierwszych stu osób, które zgłoszą swój udział.

Organizatorzy październikowego spotkania spodziewają się rekordowej frekwencji, a konferencję nazywają największym wydarzeniem w branży druku atramentowego.

Opracowano na podstawie materiałów ESMA.