Kolejna edycja targów druku przemysłowego InPrint 2017
12 lip 2017 12:23

Najbliższe targi druku przemysłowego, zaplanowane na 14-16 listopada, odbędą się w Centrum Targowym w Monachium. W listopadowej edycji targów potwierdziło udział 118 wystawców z 17 krajów, przy czym najliczniej reprezentowane będą Niemcy, Włochy i Wielka Brytania. Jak co roku producenci i dostawcy z całego świata zaprezentują najnowocześniejsze technologie i usługi w zakresie druku funkcjonalnego i dekoracyjnego oraz druku opakowań. Poprzednie targi InPrint odbywające się w Monachium (2015 r.) odwiedziło 4724 gości z 65 krajów.

Optymalizacja procesów produkcyjnych idzie w parze z dążeniem do indywidualizacji zamówień, tym samym możliwość dokładnego dopasowania produktu do oczekiwań odbiorcy staje się wartością dodaną. Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy będzie „Tworzenie wartości za pomocą indywidualnych produktów" (Creating value with individualised products). Jak wyjaśniają organizatorzy, hasło jest odzwierciedleniem aktualnej tendencji rynkowej dotyczącej budowania wartości produktów przez dostosowanie ich do indywidualnych preferencji użytkowników.  Goście targów będą mieli okazję poznania trendów zachodzących w procesach produkcyjnych realizowanych w ramach druku przemysłowego.

„Zapotrzebowanie klientów na indywidualne produkty dostępne w atrakcyjnych cenach rośnie  z roku na rok. Producenci artykułów takich jak opakowania i odzież, a także podłogi, okładziny ścienne i dekoracje wnętrz coraz chętniej inwestują w integrację druku przemysłowego w ramach procesów produkcyjnych” - mówi Nicola Hamann, dyrektor zarządzająca w firmie Mack Brooks Exhibitions (organizator targów InPrint) i dodaje: „Jednak wielu firmom nadal brakuje praktycznych umiejętności i znajomości metod druku na różnych materiałach. InPrint jest specjalistyczną wystawą handlową, która oferuje niepowtarzalną okazję zapoznania się z możliwymi zastosowaniami druku przemysłowego. Daje możliwość  wymiany wiedzy i doświadczeń podczas rozmów ze specjalistami branżowymi. Firmy rozważające integrację procesu drukowania w ramach własnego systemu produkcyjnego lub potrzebujące praktycznych rozwiązań dla zintegrowanych procesów drukowania na pewno znajdą tu niezbędne informacje”.

Druk specjalny, sitodruk, druk cyfrowy oraz inkjetowy to cztery główne obszary tematyczne targów. Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane najnowsze aplikacje i urządzenia do druku przemysłowego na metalowych, plastikowych, tekstylnych, szklanych, ceramicznych, drewnianych powierzchniach. Uczestnicy poznają bliżej specyfikę rozmaitych procesów produkcyjnych, od druku funkcjonalnego na częściach samochodowych i urządzeniach gospodarstwa domowego, przez elektronikę drukowaną, tekstylia i opakowania, aż po druk dekoracyjny na wykładzinach podłogowych i meblach.

Targi InPrint stają się platformą biznesową dla ekspertów z dziedziny techniki drukarskiej z różnych branż przemysłowych, specjalistów, producentów OEM, integratorów, producentów komponentów i programistów, jak również firm zajmujących się drukowaniem komercyjnym, które chcą inwestować w druk przemysłowy.

Zaprezentowane zostaną maszyny i systemy drukarskie, technologie głowic drukujących, urządzenia do suszenia i utwardzania, technologia UV, sitodruk, atramenty do drukarek cyfrowych i specjalistycznych, podkłady i ciekłe materiały powłokowe, a także rozwiązania w zakresie oprogramowania.

Wśród wystawców nie zabraknie w tym roku firm: Agfa Graphics; Baumer Inspection GmbH; CALDERA; DP Solutions GmbH & Co. KG; Fujifilm; Global Inkjet Systems; Dr Hönle AG, UV Technology; Heidelberger Druckmaschinen AG; INX Digital; KONICA MINOLTA; Marabu GmbH & Co. KG; Meteor Inkjet Ltd; TIGER Coatings; Tonejet Limited; Wemhöner Surface Technologies i Xaar.

Wystawcy uczestniczący po raz pierwszy w targach InPrint to między innymi: DECOSYSTEM S.r.l. z Włoch, Graph-Tech AG ze Szwajcarii, HP Specialty Printing Systems z Niemiec, Sandvik Process Systems ze Szwecji i Van Dam Machine Europe B.V. z Holandii.

Opracowano na podstawie informacji Mack Brooks Exhibitions