Kolejna edycja InPrint w Monachium
11 cze 2019 13:43

Najbliższe targi druku przemysłowego InPrint odbędą się w dniach od 12 do 14 listopada 2019 r. w Monachium. Międzynarodowa wystawa technologii druku dla produkcji przemysłowej stała się centralną platformą prezentacji, odkrywania i pozyskiwania rozwiązań, które można zintegrować z przemysłowymi procesami produkcyjnymi. Pięć miesięcy przed dniem otwarcia ponad 100 wystawców z 15 krajów potwierdziło już swój udział, rezerwując prawie trzy czwarte dostępnej powierzchni wystawienniczej.

Rynki napędzane potrzebami konsumentów tworzą popyt na personalizowane rozwiązania, limitowane edycje i zindywidualizowane produkty, otwierając potencjał biznesowy zarówno dla dostawców technologii druku, jak i producentów przemysłowych. Firmy z różnych branż coraz częściej zdają sobie sprawę, że mogą zyskać przewagę konkurencyjną i zwiększyć wartość swoich produktów, wdrażając innowacyjną technologię druku w ramach istniejącej linii produkcyjnej.

W ostatnich latach dostawcy technologii druku pracowali nad stworzeniem nowego sprzętu i rozwiązań zdolnych do przekształcania lub ulepszania procesów przemysłowych, działając we wspólnych projektach i partnerstwach ze specjalistami ds. produkcji.

Rozwój w obszarach automatyzacji, systemów wizyjnych, oprogramowania do zarządzania przepływem prac i kolorem, a także technologii głowic drukujących i atramentów to istotne czynniki przyczyniające się do postępu w wielu sektorach produkcji przemysłowej. Warto wymienić tu: inteligentne rozwiązania opakowaniowe, drukowaną elektronikę, druk funkcjonalny na tkaninach i foliach, personalizację produktów, dekoracje podłóg i mebli, a także aplikacje w sektorach modowym czy motoryzacyjnym.

Holger Busch, dyrektor zarządzający Niemieckiego Stowarzyszenia na rzecz Druku i Mediów w Bawarii (VDMB) chwali ekspansję branży druku przemysłowego, podkreślając kluczową rolę targów InPrint będących pewnego rodzaju  barometrem biznesowym jej rozwoju.

„InPrint pokazuje, że druk przemysłowy jest rozwijającym się rynkiem o ogromnym potencjale innowacyjnym w Niemczech i w całej Europie. Pokazuje również, że produkty drukowane zyskały ogromne znaczenie dla produkcji i wartości dodanej w wielu branżach. Cenimy InPrint jako wybitnego partnera i liczymy na dalszą współpracę”.

Nicola Hamann, dyrektor zarządzający Mack Brooks Exhibitions, agencji będącej organizatorem targów, podziela pozytywne nastawienie swojego przedmówcy: „Branża druku jest coraz bardziej otwarta na nowe partnerstwa i modele biznesowe, co prowadzi do ewolucji możliwości technicznych w produkcji przemysłowej. Sukces InPrint polega na zdolności wspierania innowacji i przyciągania społeczności otwartej na dyskusje oraz pozyskiwanie nowych rozwiązań”.

Poprzednia edycja targów, organizowana w Monachium (2017 r.), przyciągnęła około 3000 odwiedzających z 63 krajów – głównie profesjonalistów z branży poligraficznej i rozmaitych sektorów przemysłu. Około 90% odwiedzających poszukiwało konkretnych produktów lub dostawców, którzy mogliby pomóc w ulepszaniu procesu produkcji i generowaniu nowego biznesu.

Towarzyszący najbliższym targom 3-dniowy program konferencji zaoferuje wgląd w najnowsze zmiany na rynku, trendy technologiczne i innowacyjne projekty. Wszyscy odwiedzający i wystawcy InPrint 2019 będą mogli bezpłatnie wziąć udział w konferencjach i towarzyszących im dyskusjach. Tematy konferencji edycji 2019 obejmują między innymi: technologie głowic drukujących,  atramenty, technologie przetwarzania, integrację maszyn, oprogramowanie, robotykę, drukowaną elektronikę, druk 3D, przykłady projektów wdrożeniowych oraz badania i rozwój rynku.

InPrint Monachium odbędzie się w dniach 12-14 listopada 2019 r. w centrum targowym w Monachium, w hali nr 6, dostępnej przez wejście wschodnie. Targi będzie można odwiedzać w godzinach 9:00-17:00 we wszystkie trzy dni wystawowe. Przedsprzedaż biletów rozpocznie się jesienią za pośrednictwem internetowego sklepu biletowego. Bilety można będzie kupić również na miejscu.

Wśród wystawców listopadowej edycji zobaczymy między innymi takie firmy jak: Agfa, Bergstein Digital BV, ColorGATE Digital Output Solutions GmbH, FUJIFILM, GEW (EC) Limited, Global Inkjet Systems (GIS), Dr. Hönle AG, Hamamatsu Photonics Deutschland GmbH, Lotus Holland Industriele Produkten BV, PLASMATREAT GMBH i Wemhöner Surface Technologies. Po raz pierwszy udział w targach wezmą: 3M Deutschland GmbH, SPSD, CADIS Engineering GmbH, CHESPA SP. Z O.O., East Core (Apache), Radium Lampenwerk GmbH i Siegwerk Druckfarben AG & Co. KGaA.

Opracowano na podstawie informacji organizatora