Kodak i Carbon podpisały porozumienie
27 cze 2016 12:39

Kodak ogłosił zawarcie porozumienia badawczo-rozwojowego z Carbon3D, Inc. Firmy będą wspólnie pracować nad rozwojem materiałów, poszukując nowych możliwości rynkowych dla wdrażanej przez Carbon, innowacyjnej technologii CLIP (Continuous Liquid Interface Production).

CLIP eliminuje wady tradycyjnego druku 3D dzięki zmianie procesu fotochemicznego, pozwalając szybko przekształcać modele 3D w obiekty fizyczne. CLIP polega na dokładnym wyważeniu interakcji zachodzących między światłem i tlenem, co pozwala udoskonalić właściwości mechaniczne, rozdzielczość i wykończenie powierzchni.

Porozumienie łączy przełomowe możliwości w zakresie rozwoju materiałów, którymi dysponuje Carbon, z wieloletnim doświadczeniem firmy Kodak, co powinno zaowocować innowacjami w obszarze nowoczesnych technologii materiałowych. 

„Jesteśmy podekscytowani partnerstwem z Kodakiem. Dzięki tej współpracy będziemy mogli przenosić naszą technologię do branż takich jak przemysł motoryzacyjny, lotniczy, produkcja butów sportowych i nauki przyrodnicze - powiedział dr Joseph DeSimone, CEO i współzałożyciel Carbon. - Współpraca dodatkowo potwierdza nasze zaangażowanie w rozwój przełomowych materiałów dodatkowych.”

„Wspólna, silna pozycja Carbon i Kodak pozwala rozwinąć i poszerzyć możliwości rynkowe dla produkcji dodatków, wytwarzanych w oparciu o technologię CLIP - powiedział CEO Kodak, Jeff Clarke. - Kodak jest światowym liderem w tworzeniu materiałów i jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą innowacyjną i nowoczesną, jaką jest Carbon”.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Kodak