Targi InPrint coraz bliżej
21 sie 2018 08:00

Pozostało jeszcze kilka miesięcy do drugiej- włoskiej targów InPrint, która odbędzie się w Centrum Konferencyjnym MiCo w Mediolanie w dniach 20 - 22 listopada 2018 r. 85% powierzchni wystawowej zostało już zarezerwowane przez dużych graczy z branży, a także małe i średnie przedsiębiorstwa, zainteresowane innowacjami w druku przemysłowym.

InPrint to obecnie jedyna na rynku wystawa w całości poświęcona technologiom druku dla przemysłu wytwórczego, skupiająca wyspecjalizowanych dostawców i producentów, podwykonawców i powiązane z nimi firmy. Zgromadzeni na targach goście, znajdą odpowiedzi na konkretne pytania i problemy dzięki udziałowi liderów rynkowych, w tym firm takich jak: Agfa, Mimaki, Fujifilm, Konica Minolta, INX Digital oraz wystawcom, takim jak 3M Deutschland GmbH, LiYu Italy i Aeoon Technologies GmbH.

Na ten moment ponad 100 wystawców zarejestrowało swój udział w tej edycji targów, reprezentując trzy obszary druku przemysłowego: funkcjonalny, dekoracyjny i produkcję opakowań.

Rozwiązania oferowane w branży druku funkcjonalnego są różnorodne i zazwyczaj zaskakujące. Jest to proces produkcyjny, który wpływa na praktycznie wszystkie przedmioty codziennego użytku, od pralek po telefony komórkowe, od komputerów po samochody - wszystko, co dotyczy drukowania na samym obiekcie. W tej kategorii znajdują się wystawcy tacy jak amerykańska firma Kao Collins - dostawca innowacyjnych rozwiązań atramentowych dla produktów konsumenckich, grafiki, druków komercyjnych, opakowań i etykiet; lub firmy niemieckie jak na przykład Cyconjet, prezentujący system atramentowy do powlekania dużych produktów drukarskich, oraz Plasmatreat – jeden z liderów na rynku technologii plazmowej.

Kolejnym punktem centralnym będzie „dekoracja", czyli drukowanie tekstyliów, powierzchni podłóg, mebli itp. Odwiedzający odkryją najnowsze technologie, w tym ofertę firmy Roland DG Mid Europe, jednego z wiodących producentów urządzeń peryferyjnych do drukowania, drukowania i cięcia, grawerowania, modelowania i drukowania 3D; firmy Cefla – działającej na rynku dekoracji, cyfrowego drukowania drewna a także technologii do wykańczania szkła, tworzyw sztucznych, cementu włóknistego, materiałów kompozytowych i metalu; firmy Omso, zajmującej się produkcją urządzeń do drukowania na obiektach o różnych kształtach, rozmiarach i materiałach dla przemysłu spożywczego, kosmetycznego i farmaceutycznego.

Przemysłowe drukowanie opakowań przyczyniło się do znacznego rozwoju branży; wiodącymi firmami w sektorze opakowaniowym, które zapowiedziały swoją obecność na targach są między innymi:  brytyjska firma Xaar, oferująca głowice drukujące znane ze swojej niezawodności i skuteczności w określaniu poziomów atramentów i płynów z wysoką precyzją; włoski Martinenghi, przodujący w technologii „bezpośredniego kształtowania" za pomocą druku inkjetowego bezpośrednio na trójwymiarowych powierzchniach takich jak butelki, puszki i tuby; oraz niemiecki Siegwerk Druckfarben, który od ponad 180 lat jest jednym z wiodących światowych producentów farb drukarskich przeznaczonych dla rynku opakowań i etykiet.  

Wysoka jakość targów została doceniona przez wystawców z pierwszej, włoskiej edycji, w której wzięło udział wzięło 2900 profesjonalistów z 56 krajów. Tegoroczne targi InPrint będą wspierane przez szeroko zakrojony program seminariów, konferencji i forów, podczas których eksperci branżowi podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z odwiedzającymi oraz wystawcami.

Opracowano na podstawie informacji organizatora