Jeff Jacobson nowym CEO w firmie EFI
14 sie 2019 00:05

Firma Electronics For Imaging, Inc. (EFI) poinformowała o powołaniu Jeffa Jacobsona, weterana branży obrazowania cyfrowego i technologii przemysłowej z 30-letnim doświadczeniem, na stanowisko dyrektora generalnego, ze skutkiem natychmiastowym. Jacobson zachowa swoje stanowisko prezesa firmy. Jacobson zastąpi Billa Muira, który ustępuje z powodów osobistych.

Przed dołączeniem do firmy EFI, Jacobson pełnił funkcję dyrektora generalnego w firmie Xerox. Jacobson był także prezesem działu technologii Xerox i prezesem działu globalnej komunikacji graficznej w Xerox. Przed dołączeniem do Xerox w 2012 r. Jacobson był prezesem i dyrektorem generalnym w firmie Presstek, jednego z wiodących producentów rozwiązań w zakresie cyfrowego druku offsetowego.

Jeff Jacobson powiedział: „Jestem podekscytowany rozszerzeniem swojej roli w zespole kierowniczym EFI, która ma na celu zidentyfikowania wyjątkowych możliwości innowacji w całej firmie. Portfolio najlepszych w swojej klasie rozwiązań EFI daje możliwość do dalszego rozwoju wysokiej jakości rozwiązań inkjetowych i zintegrowanych, cyfrowych systemów produkcyjnych. (...). Chciałbym również z zespołem EFI, podziękować Billowi za jego wkład w sukces firmy i życzyć mu wszystkiego najlepszego w przyszłych przedsięwzięciach. Bill odegrał kluczową rolę w pomyślnym pozycjonowaniu EFI w kolejnych etapach naszej ewolucji, zawsze robiąc to z uczciwością oraz w najlepszym interesie klientów i pracowników. ”

„To był zaszczyt prowadzić EFI przez tak istotny rozdział w historii firmy i będę nadal kibicował  rozwojowi EFI w jej współpracy z klientami i partnerami na całym świecie - powiedział Bill Muir. Podziwiałem Jeffa jako eksperta w dziedzinie obrazowania cyfrowego i jestem przekonany, że dzięki swojej wizji i pod jego kierownictwem EFI będzie w stanie z powodzeniem wejść w kolejny etap innowacji w całej gamie rozwiązań firmy przy wiodącej pozycji na rynku”.

Na podstawiem informacji firmy EFI opracowała AP