INX Digital na targach InPrint USA
25 kwi 2017 11:48

Podczas rozpoczynającej się dziś amerykańskiej edycji targów InPrint (25-27 kwietnia, Orange Convention Center, Orlando, Stany Zjednoczone) firma INX Digital zaprezentuje rozwiązania w zakresie cyfrowego druku tekstyliów – drukarki z serii AnaJet m-Power oraz CP100. Goście stoiska mogą również spodziewać się prezentacji unikalnych dekoracji wnętrz i oryginalnych opakowań, zadrukowanych przy użyciu atramentów marki Prodigy.

Przemysłowa drukarka AnaJet umożliwia bezpośredni zadruk odzieży z dużą prędkością, została skonstruowana z myślą o wysokiej produktywności i jest najbardziej wytrzymałą drukarką w swojej klasie.

Jak wspomina Jim Lambert, wiceprezes, dyrektor generalny działu cyfrowego INX International Ink, prace nad AnaJet sięgają roku 2009, kiedy to zainicjowano rozmowy na temat innowacji: „Rozpoczęliśmy negocjacje z AnaJet chcąc zbudować nową linię drukarek. W lutym 2010 roku podpisaliśmy umowę o rozwoju nowej linii produkcyjnej; tak powstała seria m-Power. W segmencie małych drukarek drukujących bezpośrednio na odzieży jest to jedno z najszybszych obecnie rozwiązań na rynku. Klienci doceniają przemyślaną budowę i atrakcyjny wygląd tych urządzeń, dlatego mamy naprawdę wiele instalacji m-Power5 i m-Power10s.”

AnaJet to dobry wybór dla sprzedawców personalizowanych koszulek, podczas gdy cyfrowa drukarka CP100 UV jest rozwiązaniem często wybieranym przez dystrybutorów produktów promocyjnych. Oba rozwiązania odpowiadają na zapotrzebowanie klientów oczekujących krótkich serii produkcyjnych i druku na żądanie bezpośrednio na obiekcie. Sprawdzają się jako drukarki przemysłowe, umożliwiając redukcję kosztów oraz optymalizację procesu wytwarzania prototypów.

„CP100 wydaje się być naturalnym wyborem dla producentów napojów, jak również branży kosmetycznej i innych gałęzi przemysłu. Ten model jest wyposażony w najnowsze, opatentowane oprogramowanie i zapewnia wyjątkową jakość pojedynczych, a także wielokolorowych obrazów drukowanych z dużą prędkością. Wyprodukowanie próbki lub prototypu zajmuje jedynie kilka sekund” - wyjaśnia Lambert.

INX Digital zaprezentuje podczas targów InPrint również urządzenie testowe o nazwie Sled. Jest to pojedyncza maszyna, która sprawdza atramenty i chemikalia w różnych systemach dostarczania płynów. Można z jej pomocą przetestować głowice drukujące i zestawy atramentów oraz sprawdzić, w jaki sposób atrament reaguje na różnorodne podłoża i materiały.

Na stoisku targowym dostępne będą także atramenty z serii Prodigy na bazie wody, atramenty UV oraz rozpuszczalniki. Opracowane z myślą o wymagających zastosowaniach przemysłowych atramenty stosuje się w druku dekoracji domowych i opakowań – sprawdzają się w przypadku tapicerek, obić meblowych, poduszek i paneli dekoracyjnych oraz innych tkanin stosowanych w wystroju wnętrz. Mocna pigmentacja atramentów pozwala na wykorzystanie ich także w przypadku falistych i składanych kartonów używanych w branży opakowaniowej. 

Opracowano na podstawie informacji Industrial Print Blog