Innowacyjne rozwiązania dla druku przemysłowego od Sun Chemical
19 wrz 2016 12:30

Firma Sun Chemical wspólnie z oddziałem specjalizującym się w druku inkjetowym – SunJet zaprezentuje rozwiązania z zakresu chemii atramentowej dla druku przemysłowego i funkcjonalnego. Nowości w ofercie zostaną przedstawione w Mediolanie, podczas listopadowych targów InPrint. 

Opierając się na doświadczeniu i posiadanej wiedzy technicznej, zespoły Sun Chemical i SunJet zaprezentują szeroką gamę rozwiązań atramentowych i chemicznych, wykorzystywanych w przemyśle motoryzacyjnym, metalurgicznym, elektronicznym, wystroju wnętrz, jak również w produkcji tworzyw sztucznych, branży dekoracyjnej i druku funkcjonalnym.

SunJet przedstawi nową linię atramentowych materiałów przewodzących, opracowanych w celu zaspokojenia rosnących wymagań branży technologii dotykowej. Należą do nich między innymi materiały przewodzące z cząstkami nanosrebra, umożliwiające spiek przy niższych temperaturach oraz zaawansowane materiały dielektryczne. Na stoisku prezentowane będą produkty przemysłowe takie jak: SunHytek - odporne na ciepło i wilgoć rozwiązania atramentowe do zastosowań motoryzacyjnych; SunCarte - farby, kleje i lakiery do laminowanych kart plastikowych; SunPoly - dostosowane do różnych podłoży atramenty do sitodruku; SunTronic - zaawansowane materiały do zadruku elektroniki.

Peter Saunders, global business director SunJet komentuje udział w targach: „Technologia atramentowa jest motorem napędowym dla wielu zastosowań przemysłowych i jako taka znajduje coraz szersze zastosowanie we wszelkiego rodzaju procesach produkcyjnych. Jest to atrakcyjna wizja przyszłości, która nas angażuje i pozwala kontynuować prace badawczo-rozwojowe nad przełomowymi rozwiązaniami, których potrzebuje rynek.” 

Robin McMillan, product manager, Industrial and Graphics Europe w Sun Chemical kontynuuje: „Dzięki połączeniu sił Sun Chemical i SunJet jesteśmy w stanie rozszerzyć naszą wiedzę o produkcie, wiedzę techniczną, jak również lepiej zrozumieć potrzeby użytkownika końcowego w zakresie druku funkcjonalnego i przemysłowego. Współpraca obu naszych dywizji to także korzyść dla zwiedzających, którzy zapoznają się z najnowszymi osiągnięciami technologii - dowiedzą się, jak usprawnić procesy produkcyjne, zwiększyć przewagę nad konkurencją i podnieść pozycję rynkową poprzez innowacje wdrażane w obrębie produktów.”

Opracowano na podstawie informacji firmy Sun Chemical.