Innowacje w druku na tekstyliach
21 lut 2020 06:00

Kornit Digital, jeden ze światowych liderów rynku cyfrowej technologii drukowania na tkaninach, zaprezentuje swoją ofertę na dwóch stoiskach targowych.  Przedstawione zostaną  systemy Presto do druku z roli na rolę oraz Avalanche Poly Pro i Atlas do dekoracji bezpośrednio na tkaninach. W tym roku Kornit sponsoruje również przestrzeń wystawienniczą Print Make Wear 2020, w ramach której odbędzie się w czasie rzeczywistym „Sportswear Pro Smart Factory” – pokaz druku na odzieży sportowej.

Prezentowany na jednym ze stoisk system Kornit Presto zapewnia wydajny druk z roli na rolę w przypadku druku na odzieży, artykułów domowych i akcesoriów. Kompatybilny z wieloma rodzajami tkanin system Presto działa z zestawem atramentów NeoPigment Robusto firmy Kornit, wyróżnionym jako Produkt Roku SGIA 2019.

Kornit Avalanche Poly Pro, zdobywca nagrody EDP 2019 dla najlepszego systemu drukowania bezpośredniego na odzieży, jest systemem cyfrowym opracowanym specjalnie do tkanin poliestrowych i mieszanych. Wykorzystywany jest głównie do cyfrowego druku na żądanie odzieży sportowej. Drugi z prezentowanych systemów – Kornit Atlas powstał z myślą o produkcji masowej. Chcąc spełnić najwyższe standardy sprzedaży detalicznej, producent rozszerzył technologię HD, dzięki czemu system Atlas dysponuje ulepszoną wersją interfejsu użytkownika wpływającą na komfort obsługi i dogodną konserwację urządzenia.

Dzięki opatentowanemu jednoetapowemu procesowi drukowania systemy Kornit umożliwiają przedsiębiorstwom budowanie bardziej wydajnych modeli produkcji i łańcuchów dostaw, jednocześnie realizując wymogi zrównoważonego rozwoju. Cyfrowe systemy drukowania tekstylnego Kornit redukują zużycie wody, posiadają też certyfikaty GOTS i ECO PASSPORT od OEKO-TEX, odpowiadając na wymagania coraz bardziej ekologicznego rynku.

Kornit Digital opracowuje, produkuje i sprzedaje przemysłowe technologie druku cyfrowego dla przemysłu odzieżowego i tekstylnego. Dostarcza kompletne rozwiązania, w tym cyfrowe systemy drukowania, atramenty, materiały eksploatacyjne, oprogramowanie i wsparcie posprzedażne. Będąc jednym z liderów rynku cyfrowego druku bezpośredniego na odzieży, Kornit umożliwia tworzenie innowacyjnych modeli biznesowych opartych na koncepcjach drukowania na żądanie i masowej standaryzacji. Dzięki doświadczeniu na rynku odzieży prezentuje rewolucyjne podejście do branży drukowania tkanin – druk cyfrowy za pomocą jednego zestawu atramentów na wielu rodzajach tkanin bez dodatkowych procesów wykończeniowych.

Na podstawie materiałów firmy Kornit Digital opracowała BZ