Innowacje w druku inkjetowym
18 wrz 2018 07:00

NTS projektuje, produkuje, montuje i testuje złożone systemy mechatroniczne i moduły mechaniczne dla dużych, zaawansowanych technologicznie producentów maszyn (OEM). Jako dostawca systemów koncentruje się na firmach działających na rynkach o wysokim poziomie różnorodności produktów, niewielkich wolumenach i dużym stopniu złożoności, jak np. półprzewodniki czy rynki druku cyfrowego, gdzie precyzja działania jest bardzo ważna.

Rodowód i doświadczenia NTS są bardzo bogate; świadczą o nich ponad 70 lat działalności w branży produkcyjnej, międzynarodowy charakter firmy oraz roczne obroty przekraczające 250 milionów euro.

Podstawowe segmenty, w których działa firma, to: nadruki, druk funkcjonalny i technologie przyrostowe (druk 3D). W ciągu ostatnich 25 lat NTS zgromadził umiejętności, zasoby i know-how w zakresie opracowywania i produkcji przemysłowych drukarek atramentowych oraz modułów drukarek z kluczowymi funkcjonalnościami takimi jak systemy mechatroniczne, systemy optyczne oraz inżynieria wartości.

Sztandarowym celem, jaki deklarują przedstawiciele NTS, jest wspieranie klientów w skracaniu czasu wprowadzania produktów na rynek, obniżaniu kosztów oraz ograniczaniu ryzyka poprzez walidację poszczególnych procesów. Usługa All-In-One oferowana przez producenta zapewnia drukowanie, montaż i zarządzanie cyklem życia drukarek oraz modułów. Pomocna jest w tym przypadku unikalna technologia (opto-) mechatroniczna, której stosowanie prowadzi do osiągania wysokiej prędkości i dokładności, przy wciąż zadowalającym poziomie opłacalności. Firma znana jest także ze stałej współpracy z producentami głowic drukujących, dostawcami tuszu, elektroniki napędowej i podzespołów. Takie podejście, wspierane przez globalną produkcję i montaż, pozwala dostosować się do konkretnych potrzeb klientów.

Wśród rozwiązań, nad którymi obecnie pracuje dział rozwoju, warto wymienić: modułowe maszyny do druku na opakowaniach giętkich (np. folie aluminiowe i folie z tworzyw sztucznych); drukarki wielkoformatowe przeznaczone do druku na podłożach sztywnych (podłogi lub stalowe powierzchnie); urządzenia do druku na przedmiotach cylindrycznych i rozwiązania dla druku funkcjonalnego i druku 3D.

Przedstawiciele NTS spodziewają się wzrostu znaczenia druku przemysłowego w wielu segmentach rynku. Szczególnie obiecująco zapowiadają się branża opakowań, w której przejście od technologii druku analogowego do cyfrowego odbywa się w szybkim tempie oraz sektor bezpośredniego druku na obiektach, gdzie procesy druku realizowane są już po wyprodukowaniu danego przedmiotu.

Opracowano na podstawie informacji Industrial Print Blog