InkTec wprowadza na rynek maszynę UV DTF
19 paź 2023 06:00

Zaprojektowana z myślą o poszerzeniu możliwości firm działających w branżach druku na tekstyliach i promocji, urządzenie zostało po raz pierwszy zaprezentowane w zeszłym miesiącu na targach The Print Show w NEC w Birmingham.

Maszyna drukująca wykorzystuje technologię utwardzania ultrafioletem, aby umożliwić łatwe przenoszenie projektów bezpośrednio na twarde, gładkie przedmioty, w tym te o nieregularnych kształtach. Charakteryzuje się kompaktowymi rozmiarami, z opcją druku o szerokości 600 lub 300 mm.

 

 

Połączenie atramentu utwardzanego promieniami UV i specjalnej folii pozwala na tworzenie projektów, które można stosować na różnych podłożach, w tym na tworzywach sztucznych, metalach, tekturach i innych. (…)

InkTec oferuje również specjalistyczną folię UV DTF oraz atramenty w kolorach CMYK, a także białym i lakier.

Opierając się na sukcesie kompaktowej maszyny DTF i rozwiązań wprowadzonych na rynek na początku tego roku, naturalnym krokiem było wprowadzenie również maszyny drukującej UV DTF – powiedział Joey Kim, dyrektor zarządzający InkTec. - To ekscytujący czas w InkTec; prowadziliśmy rozmowy z różnymi osobami, które widzą potencjał tego, co może przynieść ta maszyna drukująca. Niektórzy z nich szukali sposobu na łatwe nanoszenie grafiki bez wyzwania związanego z wieloma etapami aplikacji.

Ponieważ technologia UV nakłada lakier w tym samym czasie podczas procesu drukowania, rezultatem jest błyszczące, mocne wykończenie, które szybko przylega do medium, na które jest nakładane.

Ceny zaczynają się od 10 600 funtów (ok. 12 tys. euro) za maszynę 300 mm. Urządzenia są dostarczane z gwarancją producenta i pełnym szkoleniem w dniu instalacji przez dedykowanych inżynierów InkTec.

Opracowano na podstawie informacji firmy InkTec