Industrial Print Integration już w listopadzie
27 lip 2021 06:00

ESMA, Europejskie Stowarzyszenie Producentów Druku Specjalistycznego, ogłasza nowe wydarzenie poświęcone sitodrukowi i drukowi cyfrowemu w różnych procesach produkcyjnych. Pierwsza edycja konferencji Industrial Print Integration (IPI) zaplanowana jest na 23-24 listopada 2021 r. w Neuss/Düsseldorf.

 

Celem Industrial Print Integration jest wprowadzenie partnerów przemysłowych w świat nowych możliwości produkcyjnych. Chcemy pokazać możliwość dostosowania wielu procesów drukowania, od dużych do małych, od ultraprecyzji po dużą szybkość, od produkcji seryjnej po indywidualizację i masową personalizację – mówi Peter Buttiens, dyrektor generalny ESMA.

IPI zgromadzi ekspertów ze wszystkich technologii druku przemysłowego, aby konsultować najlepsze warianty produkcyjne, a także udzielać wskazówek dotyczących nowych rozwiązań, umożliwiając producentom porównanie mocnych stron i określenie najlepszych praktyk. Uczestnicy poznają najnowsze rozwiązania z zakresu: sitodruku i tampondruku, druku atramentowego, powlekania natryskowego, a także innych technik. Omawiane będą innowacyjne technologie, zagadnienia z zakresu zrównoważonego rozwoju i aktualne koncepcje biznesowe.

Konferencje ESMA od prawie 15 lat promują przemysłowe zastosowania druku. Wydarzenia takie jak: GlassPrint, Advanced Functional & Industrial Printing, Printed Interior Decoration oraz Direct Container Print wskazują drogę do optymalnych rozwiązań w zakresie druku na szkle, tworzywach sztucznych, aluminium, tekstyliach, ceramice, drewnie i innych materiałach.

Ostatnie półtora roku to czas prób, ale także okres zmian i inspirujących innowacji. Teraz nadszedł moment, aby wysłać światu pozytywny komunikat i pokazać odporność druku specjalistycznego. Pozostajemy optymistycznie nastawieni do globalnych wydarzeń i chcemy świętować powrót spotkań na żywo na IPI 2021 - zapowiada Peter Buttiens.

Dwudniowa konferencja ma zaoferować wymianę wiedzy na różnych poziomach technicznych i stać się punktem centralnym między badaniami i biznesem, innowatorami, dostawcami, integratorami, markami i użytkownikami końcowymi, którzy chcą spojrzeć na przyszłość druku przemysłowego. Konferencja zostanie uzupełniona o wystawę – sprawdzone miejsce edukacji, interakcji, nawiązywania kontaktów i partnerstwa.

Już kilkadziesiąt firm potwierdziło zainteresowanie prezentacją swoich najnowszych osiągnięć podczas IPI 2021. Więcej szczegółów dotyczących wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej organizatora.

Opracowano na podstawie informacji stowarzyszenia ESMA