Inca Digital na targach FESPA
15 maj 2018 08:00

Po niezwykle udanym debiucie na zeszłorocznych targach Fespa firma Inca Digital rozszerza swoją obecność na wystawie Fespa 2018, gdzie prezentuje się na dwóch stoiskach: niezależnym stoisku Inca Digital oraz razem z firmą Fujifilm w nowym obszarze „Digital Corrugated Experience”, gdzie jej flagowa maszyna wielkoformatowa Onset X3, z automatycznym systemem odciążającym, zostanie zaprezentowana jako technologia cyfrowa dla branży tektury falistej.

Mówi John Mills, CEO w firmie Inca Digital: Fespa 2018 zapowiada się jako kolejny kamień milowy dla Inca Digital. Dzięki rozszerzonej obecności w dwóch halach, w tym na stanowisku wystawienniczym maszyny Onset X3 w nowej hali dedykowanej produkcji na tekturze falistej, Fespa 2018 oferuje nam jedną z najlepszych okazji w tym roku, aby zademonstrować niezwykłą głębię i wszechstronność naszych technologii druku cyfrowego. Zarówno system SpyderX, jak i nowa seria Onset M (…) tworzą portfolio innowacyjnych rozwiązań druku cyfrowego, które mają na celu utrzymanie rentowności i wydajności w firmach drukarskich.

Podczas targów Fespa 2017 przedstawiliśmy koncepcję naszej nowej technologii arkuszowej w formacie B1 Onset M i z przyjemnością mogę powiedzieć, że zaledwie rok później będziemy prezentować w pełni gotowy model komercyjny tej maszyny po raz pierwszy na wystawie branżowej w Europie. Wraz z komercyjnym wprowadzeniem systemu na rynek podczas targów Fespa 2018, Onset M będzie miał znaczący wpływ na wydajność tych firm, które jako pierwsze zainwestowały w tę nową innowacyjną technologię cyfrową B1.

Najniższe nakłady i najwyższa jakość 

Zbudowana na tej samej platformie architektonicznej, co wysoce udane serie Onset X i SpyderX, nowa maszyna Onset M została opracowana specjalnie do drukowania wysokiej jakości małych nakładów w formacie B1 dla rynków druku offsetowego, sitodruku i druku przemysłowego.

Ta 8-zespołowa maszyna w formacie B1 korzysta z w pełni skalowalnej architektury Inca, co oznacza, że jest łatwo konfigurowalna i elastyczna, aby rozwijać się wraz z działalnością drukarń. Dzięki swojej wszechstronności nadaje się również do szerokiego zakresu zastosowań, w tym na podłożach, które są zbyt grube, aby można je było zadrukować w technologii offsetowej.

Nowa maszyna Onset M oferuje w pełni zautomatyzowany system z podajnikiem i utrząsarką do stosów oraz modułowym, płaskim stołem. System zawiera także głowice drukujące Fujifilm o małej kropli – QFR7, zapewniające wyraźny tekst o wielkości 4 pkt i płynne przejścia kolorów oraz systemy wyrównywania i kalibracji głowic drukujących nowej generacji, zapewniające precyzję i wyniki wysokiej jakości, które są utrzymywane przez cały okres użytkowania produktu.

Elastyczność jest kluczowa

Onset M będzie wspomagany na targach przez najnowszą wersję serii SpyderX firmy Inca Digital, która została opracowana, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu rynku na opłacalny system klasy średniej, zdolny do dostarczania wydruków najwyższej jakości na różnorodnych podłożach. Wyposażony w płaską platformę o wymiarach 3,2x2 m, a także funkcję drukowania z roli na rolę, oferuje maksymalną elastyczność i możliwość tworzenia przez drukarnie nowych źródeł przychodów. Niezawodna technologia głowic drukujących zapewnia niezmiennie wysoką jakość druku bez jej pogorszenia z upływem czasu.

Elastyczny SpyderX może służyć jako dodatkowy „koń pociągowy” wraz z serią Onset X dla mniejszych serii i bardziej niestandardowych prac lub dla tych firm, które wymagają wszystkich zalet wysokiej klasy platformy do druku atramentowego w maszynie klasy średniej. System jest dostępny na całym świecie dzięki rosnącej sieci dystrybutorów Inca.

Odkryj moc Onset X3

Inca Digital Onset X3 z robotycznym systemem odciążającym będzie również jednym z produktów prezentowanych w obszarze „Digital Corrugated Experience”. Seria Onset X – obejmująca modele Onset X1, Onset X2 i Onset X3 – umożliwia dostawcom usług drukowania tworzenie najszerszego spektrum produktów: od grafik POS po zastosowania na tekturze falistej i w produkcji opakowań, oznakowań oraz najwyższej jakości podświetlanych wyświetlaczy dla wymagających rynków, np. kosmetyków i towarów luksusowych.

Onset X3 to jednoplatformowe, skalowalne rozwiązanie, które użytkownicy mogą konfigurować tak, jak chcą, aby zapewnić dokładnie taką kombinację prędkości i/lub kolorów, jakiej potrzebują. Drukarnie mogą zacząć od systemu Onset X1 i – w miarę rozwoju działalności – zaktualizować go najpierw do systemu Onset X2 i ostatecznie do najbardziej zaawansowanego Onset X3.

John Mills podsumowuje: W przypadku Inca Digital targi Fespa 2018 są szansą do zaprezentowania się odwiedzającym z wielu sektorów przemysłu, a solidna cyfrowa technologia atramentowa odpowiada wszystkim ich potrzebom związanym z produktywnością, elastycznością i jakością. (…). Nasza nowa maszyna B1 Onset M oraz SpyderX są tego najnowszymi, doskonałymi przykładami. Seria Onset X, zaprezentowana na stoisku obsługiwanym wspólnie z Fujifilm (…) wyznacza standardy i definiuje to, co może osiągnąć cyfrowy druk atramentowy, gdy połączą się pasja do technologii, chęć innowacji i skupienie się na zwrotach z inwestycji.

Opracowano na podstawie informacji firmy Inca Digital