Ikonos Proficoat 4-Wall WMT 200+
4 sty 2018 08:55

Polski producent mediów do druku wielkoformatowego w ostatnim czasie rozszerzył portfolio o nową tapetę do zadruku cyfrowego w technologii żywicznej, eko-solwentowej czy też UV.

Pierwszy produkt tej serii IKONOS Proficoat 4-Wall WMT 300+ spotkał się z uznaniem klientów. Tapeta ta na bazie papieru wzmacniana włóknami syntetycznymi charakteryzuje się wysoką absorpcją atramentu, dobrym nasyceniem i kontrastem zadruków oraz stabilnością w trakcie druku. Zastosowanie nowatorskich technologii EASY UP oraz INSTANT DRY zapowiada wysoką jakość produktu.

Nie inaczej charakteryzuje się najnowsza tapeta rodzimego producenta. Ikonos Proficoat 4-Wall WMT 200+, która z końcem roku trafiła do sprzedaży, posiada takie same parametry druku jak WMT 300, lecz jest to materiał nieco cieńszy a co za tym idzie tańszy.

Ikonos Proficoat WMT 200+ podobnie jak „trzysetka” to impregnowana, jednostronnie powlekana tapeta typu „non-woven”. Posiada gramaturę bazową 130 g/m2 (cały materiał 160 g/m2) i jest o 50 g/m2 lżejszy od grubszego odpowiednika. Niższa gramatura determinuje jego zastosowanie i WMT 200+ sprawdzi się w przypadku aplikacji na powierzchniach idealnie płaskich (np. płyty kartonowo gipsowe). Powierzchniom o drobnych nierównościach (takim jak np. ściany w starszym budownictwie) dedykowana jest tapeta WMT 300+.

Tapeta IKONOS Proficoat 4-Wall WMT 300+ przeznaczona jest do krótko i średniookresowych aplikacji wewnętrznych co pozwoli na oryginalną dekorację różnego rodzaju wnętrz.

IKONOS to pierwszy, polski producent materiałów do druku wielkoformatowego. Linia produkcyjna zlokalizowana jest w Opolu, gdzie znajduję się także siedziba i zarząd przedsiębiorstwa. Od 25 lat oferta kierowana jest do branży poligraficznej ze szczególnym uwzględnieniem druku wielkoformatowego. Firma dysponuje zaawansowanym parkiem maszynowym wyspecjalizowanym w produkcji materiałów powlekanych i samoprzylepnych przeznaczonych do druku, dekoracji i laminacji. Hala produkcyjna wraz z magazynem wysokiego składowania to obszar ponad 3500 metrów kwadratowych, który gwarantuje stałą dostępność materiałów dla klientów.

Dostawcami surowców produkcyjnych są światowi liderzy tacy jak BASF, HENKEL czy LOPAREX. Komponenty używane do produkcji mają pochodzenie europejskie i są zgodne z wszystkimi Dyrektywami UE, szczególnie z tymi z zakresu bezpieczeństwa użytkowania takimi jak REACH lub ROHS.

Początkowo oferta firmy skierowana była jedynie na obszar Polski. Z czasem wprowadzono produkty na rynek europejski, gdzie są już obecne od przeszło 8 lat. Ponadto za duży sukces należy uznać szybko rozwijającą się współpracę z rynkiem azjatyckim i afrykańskim. Aktualnie firma IKONOS prowadzi sprzedaż do przeszło 40 krajów na całym świecie. Polskim dystrybutorem materiałów IKONOS jest Atrium Centrum Ploterowe.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium