IKEA wprowadza akcesoria dla graczy
16 lip 2019 12:33

IKEA nawiązała współpracę z firmą Unyq, która produkuje protezy i ortezy oraz Area Academy działającą w kręgach eksportowych. Ta trójstronna kolaboracja pozwoliła przygotować gotową do wprowadzenia na szeroką skalę serię produktów UPPKOPPLA. Na początek seria będzie oferowała trzy produkty: opaskę stabilizującą na nadgarstek, bungy do myszki oraz specjalne klawisze klawiatury o zwiększonej wyczuwalności i lepszych chwycie. Chociaż każdy z tych produktów był zaprojektowany wedle indywidualnych potrzeb, istnieje możliwość dopasowania ich do potrzeb szerszej grupy odbiorców.

Premierowa seria trzech produktów została stworzona przy wykorzystaniu skanowania i druku 3D. Produkty z linii dla graczy mają na celu zwiększyć wygodę z używania pewnych przedmiotów oraz poprawić sposób, w jaki się z nich korzysta, poprzez naniesienie faktury zwiększającej przyczepność.

Unyq nie zapomina jednak o swojej idei - czerpiąc z technologii druku 3D chcą pomagać osobom z dysfunkcjami ruchowymi. Dlatego produkty mają możliwość indywidualnego dostosowania do potrzeb użytkownika poprzez Internet. IKEA przyznaje się, że w firmie nikt nie miał pojęcia jak wielkim jest rynek graczy. Szwedzka firma zdaje sobie sprawę, że wokół środowiska graczy narosło sporo mitów i nieporozumień. Tymczasem to zwykli ludzie, dla których gry są czasami pełnowymiarową pracą lub dziedziną sportu. Area Academy jest zdania, że przez kilka ostatnich lat wszystko wokół gier, fizyczne koncentrowało się głównie na sprzęcie komputerowym a reszta była ignorowana. Współpraca tych trzech firm, która trwa już od roku ma to zmienić. Pierwsze 3 produkty z serii, kilka prototypów oraz aplikacja biometryczna do pomiarów została pokazana na Democratic Design Days w Älmhult, Sweden na początku czerwca. 

Do kolekcji wkrótce dołączą biurka, fotele i inne meble dostosowane do potrzeb graczy. UPPKOPPLA w sklepach zadebiutuje w przyszłym roku.

źródło: https://dailyweb.pl