HP ulepsza platformę HP Jet Fusion 5200
9 cze 2022 06:00

Ulepszenia platformy HP Jet Fusion 5200 obejmujące szybkość, jakość, niezawodność i mniejsze koszty, zapewniają klientom, poprzez wirtualną dostępność i treści, wsparcie w zakresie wyzwań związanych z produkcją za pomocą druku.

W drugiej połowie maja br. na targach RAPID+TCT, największej w Ameryce Północnej imprezie poświęconej produkcji przyrostowej, HP dołączyło do partnerów i klientów, którzy zaprezentowali innowacyjne rozwiązania i części do produkcji w takich branżach, jak motoryzacja, dobra konsumenckie, zdrowie i wellness czy przemysł. Firma nadal wprowadza innowacje, inwestuje i nadaje impet działaniom klientów, którzy chcą zwiększyć skalę produkcji części metodą wytwarzania przyrostowego (Additive Manufacturing - AM).

Przedsiębiorstwa każdej wielkości i z każdej branży na nowo zastanawiają się nad tym, jak projektować, wytwarzać i masowo produkować towary – pamiętając przy tym o personalizacji i zrównoważonym rozwoju –  powiedział Didier Deltort, Prezes Działu Personalizacji i Druku 3D w HP. Aby zwiększyć skalę produkcji i szybko oraz skutecznie dostarczać na rynek produkty dostosowane do indywidualnych potrzeb, firmy muszą mieć pewność, że rozwiązania AM sprostają zapotrzebowaniu. Jesteśmy zaangażowani w innowacje i udoskonalanie naszych platform HP Metal Jet i Multi Jet Fusion. Wszystko po to, aby wspierać naszych partnerów produkcyjnych i klientów w przekraczaniu granic produkcji AM - dodał.

Przyspieszenie produkcji w skali przemysłowej

Od projektu do produkcji, HP inwestuje w rozwój swoich platform technologicznych, rozwiązań w zakresie przepływu pracy i automatyzacji, usług oraz programu partnerskiego Digital Manufacturing Network (DMN)  - robi to po to, aby przyspieszyć produkcję na skalę przemysłową. Sculptéo, wiodący dostawca usług produkcyjnych w zakresie druku 3D i marka BASF, jako ostatni dołączyli do sieci jako certyfikowany partner Digital Manufacturing. DMN obejmuje zarówno partnerów z programu partnerskiego, jak i specjalistów w zakresie produkcji metodą Multi Jet Fusion, świadczących specjalistyczne usługi produkcyjne.

Naszą misją jest bycie najlepszym partnerem w branży, zapewniającym ciągłe innowacje, współpracę i inwestycje w pomoc w zwiększaniu skali produkcji addytywnej  –  powiedział Wayne Davey, Global Head of 3D Printing Solutions Go-to-Market w HP, Inc. Razem z naszym rozwiązaniem Digital Manufacturing Network jesteśmy gotowi do przekształcania branż i pomagania klientom w otwieraniu nowych, innowacyjnych zastosowań.

Davey podkreśli zalety rozwiązań HP w zakresie druku 3D oraz siłę globalnej sieci DMN na scenie głównej targów Rapid+TCT podczas sesji otwierającej 17 maja. Dołączy do niego John Dulchinos, prezes GKN Additive, który opowie o wykorzystaniu przemysłowych platform druku 3D HP do zwiększenia skali produkcji części ze spoiw metalowych i polimerów. Dulchinos zaprezentuje również kilka przypadków zastosowań produkcyjnych wykonanych przy użyciu floty drukarek HP Jet Fusion.

Jako jeden z pierwszych członków HP DMN i pionier w wykorzystaniu przemysłowych platform druku 3D Jet Fusion, GKN Additive przyspiesza masową produkcję najwyższej jakości części z metali i tworzyw sztucznych do zróżnicowanych i wymagających zastosowań –  skomentował John Dulchinos, Prezes GKN Additive. Dzięki naszej stałej współpracy dokonujemy znaczącego postępu w napędzaniu globalnego uprzemysłowienia produkcji addytywnej.

Innowacje w zakresie nowych platform i usług dla profesjonalistów

Chcąc umożliwić klientom rozwój i zwiększenie skali produkcji AM, HP oferuje szereg nowych ulepszeń platformy i rozwiązań oraz rozszerza zakres usług profesjonalnych, w tym:

  • Nowe możliwości druku HP Jet Fusion 5200: klienci na całym świecie korzystający z rozwiązania do druku 3D Jet Fusion 5200 firmy HP mają teraz dostęp do zwiększonych możliwości, zapewniających najwyższą powtarzalność, niezawodność i jakość części. Ponieważ firmy poszukują rozwiązań AM do produkcji seryjnej i masowej personalizacji, platforma HP Jet Fusion 5200 umożliwia realizację obu tych zadań dzięki najlepszej w swojej klasie szybkości i kosztom oraz nowym funkcjom, które pozwalają na lepszą kontrolę poszczególnych zadań i drukarek.

Ponieważ staramy się pomóc naszym klientom w zwiększeniu skali zastosowań AM i przejściu na produkcję seryjną, jesteśmy podekscytowani inwestycją HP w platformę Jet Fusion 5200 –  powiedział Mauritius Mazenauer, Dyrektor ds. Technologii w Prodartis.  HP pomaga nam dostarczać części o najwyższej jakości przy zachowaniu najniższych kosztów i ciągłej poprawie niezawodności/.

  • Zaawansowane rozwiązania i profesjonalne usługi, w tym nowe xRServices: aby wspierać klientów pragnących budować potencjał AM i rozwijać swoje firmy, HP oferuje rozwiązania sprzętowe, takie jak HP Automatic Unpacking Station oraz pakiet profesjonalnych usług, w tym nowe xRServices.

Firma HP oferuje teraz swoim klientom z branży 3D, zapowiedzianą w zeszłym roku dla odbiorców druku przemysłowego, usługę xRServices, zapewniającą 24-godzinny dostęp do wsparcia inżynierskiego lub treści wirtualnych. Usługa xRServices, oparta na Microsoft Hololens 2, zapewnia system hiperrealnej wirtualnej obecności w rzeczywistości mieszanej (Mixed Reality), umożliwiający rozwiązywanie problemów, szkolenia, naprawy i optymalizację procesów. Po założeniu zestawu słuchawkowego użytkownicy mogą w ułamku sekundy połączyć się z inżynierami HP –  doświadczając fizycznej obecności ze zdalnym asystentem, który może doradzić im w każdej kwestii w dowolnym momencie produkcji poligraficznej. Ponadto, jeśli klienci mają pilną potrzebę, mogą również skutecznie wykonać ją samodzielnie dzięki "zawsze dostępnym" procedurom krok po kroku wirtualnie nałożonym na drukarki, co umożliwia im samowystarczalność. 

Naszą ambicją jest być numerem jeden w branży, a kompleksowe rozwiązania, usługi i elastyczne modele biznesowe HP pomagają nam się rozwijać i spełniać potrzeby naszych klientów  –  powiedział Oscar Klassen, Dyrektor Generalny JawsTec. Polegamy na technologii HP Multi Jet Fusion i profesjonalnych usługach HP, aby usprawnić naszą produkcję części od początku do końca. Niedawne dodanie usługi HP xRServices pozwala ekspertom HP towarzyszyć nam w rozwiązywaniu problemów, konserwacji maszyn i optymalizacji wydajności bez konieczności przebywania w naszym zakładzie w Idaho.

JawsTec dołącza do rosnącej liczby partnerów i klientów HP wykorzystujących model biznesowy 3D-as-a-Service (3DaaS) do szybszego zwiększania skali działalności poprzez uwolnienie elastyczności kapitałowej i poprawę sprawności działania.

Producenci samochodów kontynuują działania na rzecz wiodącego postępu w branży

Detroit w stanie Michigan, światowa stolica motoryzacji, jest centralnym miejscem, w którym producenci samochodów przewodzą w rozwoju branży w celu wykorzystania zalet druku 3D. HP współpracuje z dziesiątkami producentów samochodów, dostawców i partnerów produkcyjnych na całym świecie w zakresie projektowania i opracowywania trwałych części od etapu prototypowania do produkcji seryjnej.

  • General Motors: Firma ta wyprodukowała wiele różnych części końcowych przy użyciu technologii Multi Jet Fusion, idealnym tego przykładem jest zastosowanie innowacyjnego podejścia do tworzenia uszczelki spoilerów. Współpracując z HP i GKN Forecast 3D, firma GM była w stanie przyspieszyć czas suszenia, co przyspieszyło harmonogram produkcji pełnowymiarowych SUV-ów, z powodzeniem tworząc i dopieszczając wymagane 60 000 części w ciągu pięciu tygodni, do wykorzystania w około 30 000 egzemplarzy.
  • Stellantis: W ramach pierwszej w swoim rodzaju współpracy, firmy Stellantis, HP, Mäder i ERPRO wspólnie wykorzystały technologię druku 3D do wprowadzenia innowacji w przemyśle motoryzacyjnym. Dzięki połączonym wysiłkom PEUGEOT był w stanie na nowo opracować akcesoria samochodowe, w tym uchwyty na: okulary przeciwsłoneczne, butelkę i telefon.
  • Uniwersytet Stanu Oregon (Oregon State University - OSU): Zespół Global Formula Racing z Uniwersytetu Stanu Oregon , tworzący możliwości wyścigowe o wysokiej wydajności, wykorzystał technologię HP Multi Jet Fusion do stworzenia płaszcza chłodzącego dla swoich silników. OSU używa także HP Metal Jet do szybszego i sprawniejszego opracowywania produktów, co jest istotnym elementem wyścigów.

Opracowano na podstawie informacji firmy HP