HP przedstawia rozwiązania z serii Latex 2700
20 paź 2022 09:46

Firma HP poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowych rozwiązań do druku wielkoformatowego. Nowa propozycja rynkowa firmy HP zawierająca urządzenia Latex 2700 i HP Professional Print Service Plans może, zdaniem producenta, poprawić marże bez uszczerbku dla zrównoważonego rozwoju.

Urządzenia z serii Latex 2700 powstały z myślą o zwiększeniu wydajności produkcyjnej oraz możliwości korzystania z białego atramentu i szerszej gamy kolorów. Natomiast HP Professional Print Service Plans pomagają dostawcom usług poligraficznych w usprawnieniu procesu monitorowania przepływu pracy. W ramach nowej oferty producent oferuje także zrównoważone materiały eksploatacyjne, w tym wodne atramenty lateksowe czwartej generacji i certyfikowane pod względem ochrony środowiska materiały lateksowe.

Premierowe rozwiązania mają pomagać dostawcom usług druku sprostać wysokim wymaganiom, zoptymalizować procesy pracy i rozwijać działalność poprzez dostarczanie innowacyjnych aplikacji.

Aby osiągnąć wyższe marże, dostawcy zawsze stawiają na wzrost wydajności i technologię, która pozwala im powiedzieć „tak” większej liczbie zadań — powiedział Daniel Martinez, dyrektor generalny HP Large Format i dodał: Nasza najnowsza oferta ma to umożliwić. Rodzina HP Latex 2700 zapewnia wyższą jakość druku, szybkość i możliwości białego atramentu, które zadziwią klientów. Tymczasem nowe profesjonalne plany usług drukowania gwarantują dostawcom szereg sposobów zarządzania usprawniając przepływ pracy i maksymalizując potencjał ich działalności.

Wysokowydajne drukowanie z myślą o zrównoważonym rozwoju

Nowe maszyny drukujące HP Latex 2700 o szerokości 3,2 m przenoszą wydajność produkcji na wyższy poziom, oferując żywe kolory druku z prędkością do 89 m2/h. Ważną cechą nowego rozwiązania są symetryczne podwójne głowice drukujące, wyposażone w funkcję automatycznego czyszczenia. Użytkownicy mogą wykonywać z dużą prędkością wysokomarżowe zadania z o 30 proc. szerszym gamutem, zachowując efekt połysku w różnych zastosowaniach związanych z oznakowaniem i dekoracjami – w tym w druku na cienkich foliach, winylach i papierze.

Dzięki inwestycji w maszynę HP Latex 2700 zwiększone możliwości białego atramentu pozwalają pracować nad wieloma nowymi warstwami i wykończeniami — mówi John Mark Watson, dyrektor generalny firmy John Mark Ltd. i dodaje: Jesteśmy zadowoleni z opinii użytkowników, które otrzymujemy. Nowy biały atrament przenosi cyfrowe drukowanie tapet w zupełnie inny wymiar produkcji. Widzimy, że w dłuższej perspektywie doprowadzi to do nowego trendu w projektowaniu i przyspieszy oferowanie wysokiej jakości oklein ściennych z nadrukiem cyfrowym. Maszyny i atramenty dostarczane przez HP są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale są również liderami na rynku, co daje nam przewagę nad konkurencją.

Zdaniem producenta urządzenia drukujące HP Latex 2700W oferują najbielszy biały atrament dostępny na rynku, przeznaczony do drukowania z prędkością do 54 m2/h, co umożliwia dostawcom usług druku realizację wysokiej marży w przypadku kolorowych i przezroczystych nośników. Automatyczna recyrkulacja atramentu i białe głowice drukujące, które można przechowywać w obrotowej komorze offline, pozwalają na znaczne oszczędności materiałowe.

Wszystkie urządzenia z serii Latex 2700 są zasilane atramentem HP Latex czwartej generacji, co zapewnia certyfikat UL ECOLOGO, a jednocześnie spełniają wymogi UL GREENGUARD GOLD i Toy Safety. Dzięki temu dostawcy usług mogą wykonywać zadania w nawet najbardziej wrażliwych środowiskach.

Oferta obejmuje też wkłady HP Eco-Carton, czyli kartonowe wkłady atramentowe, które ograniczają zużycie plastiku. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu pojemników kartonowych pochodzących w 100 proc. z recyklingu i nadających się do ponownego recyklingu. W produkcji wykorzystywane są też tworzywa sztuczne z zamkniętego procesu recyklingu HP, w tym otrzymywane z butelek po napojach.

Uwolnij wzrost wydajności dzięki HP Professional Print Service Plans

HP Professional Print Service Plans zostały opracowane z myślą o zapewnieniu sprawności biznesowej, maksymalizacji czasu pracy i wydajności oraz zapewnieniu możliwości uczenia się i wsparcia.

Dostawcy usług poligraficznych mają do wyboru dwa różne plany usług druku HP Professional Print — Basic i Plus — z których każdy zawiera portfolio usług i rozwiązań programowych dostosowanych do potrzeb biznesowych. Nowe i ulepszone funkcje obejmują między innymi:

  • Print Beat Live Production – funkcjonalność dającą użytkownikom pojedynczy podgląd wszystkich zadań w czasie rzeczywistym w wielu lokalizacjach, co jest pomocne w monitorowaniu pracy, przewidywaniu problemów i oszczędzaniu czasu;
  • Print Beat Jobs API – umożliwiające udostępnianie danych pochodzących z maszyny zewnętrznym systemom ERP/MIS firm. Dzięki API łatwiejsze stają się: monitorowanie zarówno urządzenia HP, jak i sprzętu firm innych niż HP, automatyzacja procesu oraz łączenie go z innymi danymi operacyjnymi w celu uzyskania większej ilości informacji biznesowych;
  • HP Learn — cyfrową platformę edukacyjną z bezpłatnymi i płatnymi modułami szkoleniowymi (w zależności od wybranego planu usług), umożliwiającą użytkownikom podnoszenie umiejętności;
  • ulepszone centrum serwisowe HP — oferujące proaktywne rozwiązywanie problemów w celu wydłużenia czasu pracy bez przestojów, w tym inteligentną diagnostykę, która ostrzega przedstawiciela serwisu, gdy konieczne jest podjęcie działania.

Opracowano na podstawie informacji firmy HP