HP i 3M tworzą wspólną bibliotekę projektów
26 cze 2020 06:00

Firmy HP i 3M nawiązały współpracę w zakresie udostępniania grafiki wielkoformatowej do zastosowań komercyjnych w branży oznakowań. Obecnie, gdy przestrzenie publiczne i firmy ponownie uruchamiają swoja działalność zatrzymaną przez pandemię, oznakowania nabierają kluczowego znaczenia w przekazywaniu komunikatów o dystansie społecznym oraz bezpieczeństwie i zdrowiu.

Dzięki współpracy HP i 3M dostawcy usług druku mogą łatwiej udostępniać przedsiębiorstwom i instytucjom publicznym oznakowania dystansujące za pośrednictwem bezpłatnej, wirtualnej biblioteki. Biblioteka jest zasobem zawierającym szablony, elementy projektowe i grafiki plakatowe stworzone w celu przekazywania wskazówek na temat dystansu społecznego i świadomości zdrowia publicznego. Dostęp do zawartości zbioru można uzyskać bezpłatnie za pośrednictwem HP PrintOS lub HP Applications Center. Gotowe elementy ułatwiają projektantom i dostawcom usług druku wielkoformatowego tworzenie oraz produkcję grafik podłogowych i dywanowych,  niestandardowych znaków, naklejek na okna wystawowe, plakatów i innych elementów.

„Gdy gospodarka ponownie się otwiera, społeczeństwo przyjmuje nowe wartości dotyczące zrównoważonego rozwoju, empatii i solidarności międzyludzkiej, aby stworzyć lepsze jutro dla wszystkich. Dowiedzieliśmy się ostatnio, że możemy razem walczyć z wirusem tylko poprzez zapobieganie i odpowiedzialność” – powiedział Guayente Sanmartin, dyrektor generalny HP Large Format Graphics Business i dodał: „Oznakowania odgrywają kluczową rolę w tym przedsięwzięciu pozwalając ludziom poczuć, że mogą być bezpieczni. Natomiast my zapewniamy technologię, która pomaga to osiągnąć.”

„Wiele produktów 3M odgrywa istotną rolę w rozwiązywaniu globalnego kryzysu i pomaga promować zdrowie oraz bezpieczeństwo pracowników zwłaszcza w tym ważnym okresie, gdy ludzie wracają do pracy, a sklepy i restauracje otwierają się ponownie. Biblioteka 3M Graphics COVID-19 Related Signage ułatwia projektowanie i tworzenie grafiki, która będzie niezbędna, gdy świat dostosuje się do nowych wymagań bezpieczeństwa i zdrowia publicznego”- powiedziała Silvia Perez, wiceprezes i dyrektor generalny działu 3M Commercial Solutions.

Dzięki firmie 3M zapewniającej bezpłatny dostęp do ekskluzywnej kolekcji projektów związanych z COVID-19 użytkownicy HP Applications Center mogą skonfigurować projekt w zaledwie trzech krokach. Wybierając pożądaną treść z różnych źródeł, grafikę można zmieniać poprzez skalowanie, duplikowanie, ponowne kolorowanie lub dodawanie obiektów i logo bądź dodawanie tekstu w celu personalizacji z opcją wirtualnego podglądu projektu.

Opracowano na podstawie informacji firmy HP