Horizon inwestuje w maszynę Vanguard
6 lip 2023 06:00

Inwestycja Horizon Digital Print w pierwszą w Irlandii maszynę cyfrową Vanguard Europe jest przejawem dążeń firmy do zrównoważonego rozwoju. Konsekwentna strategia zaowocowała zdobyciem krajowej nagrody Green Manufacturer Award.

 

 

Opisywana jako przyjazna dla użytkownika maszyna drukuje 10 razy szybciej przy relatywnie niskich kosztach eksploatacji. Zlokalizowana w Dublinie Horizon Digital Print zainwestowała również w oprogramowanie LIFT ERP firmy Durst, kontynuując swój rozwój w kierunku najbardziej zrównoważonych i innowacyjnych firm poligraficznych w Europie.

W gronie 10 finalistów Green Business and Sustainability Green Awards 2023 znalazły się między innymi oddziały koncernu Coca-Cola HBC z Irlandii i Irlandii Północnej, przy czym w kategorii The Green Manufacturer triumfował Horizon. Horizon Digital Print zatrudnia obecnie 100 osób, generuje obroty w wysokości 11 mln euro i ma dwie siedziby. Głównymi rynkami, na których operuje poza Irlandią, są Wielka Brytania i Francja.

Vanguard to wspaniała, wszechstronna i przyjazna dla użytkownika maszyna – jest nieskomplikowana, a jej jakość druku wręcz doskonała — powiedział Declan Kelly, Print Manager w Horizon Digital Print i dodał: Ma superszybki czas realizacji, natomiast dzięki funkcjonalności LED koszt zużycia energii szacuje się na jedną dziesiątą naszego poprzedniego systemu. Vanguard jest wszechstronny – drukuje na tkaninach, PE, papierze, siatce, winylu PVC i wielu innych materiałach. Jest to produkt idealny dla naszych potrzeb i niezwykle niezawodny, sama jakość obrazu jest bardzo wysoka. Instalacja urządzenia przebiegła bezproblemowo i zajęła tylko dwa dni, po których mieliśmy kilkudniowe szkolenie.

Derek Gillen, dyrektor zarządzający Horizon Digital Print, powiedział: Dla już istniejącego domu produkcyjnego Durst inwestowanie w najnowocześniejszą technologię – tym razem od Vanguard – jest ważnym krokiem naprzód. Skupiliśmy się na redukcji zużycia energii, dlatego tym bardziej cieszymy się, że w tym roku zdobyliśmy nagrodę Green Manufacturer Award pokonując w ten sposób znane marki, takie jak Coca-Cola i inne. Decyzja o zakupie Vanguard jest przejawem naszego dążenia do zrównoważonego rozwoju – podjęliśmy ją ze względu na zielone referencje urządzenia.

Fabian Sottsas, dyrektor zarządzający Vanguard Europe, powiedział: Jesteśmy zachwyceni pierwszą instalacją w Irlandii. Odegraliśmy swoją rolę w zrównoważonym rozwoju Horizon i szerszej historii sukcesu firmy. To wszystko jest częścią strategii Vanguard, w ramach której chcemy pomagać w dostarczaniu nowych możliwości dzięki naszej technologii.

Opracowano na podstawie informacji firmy Vanguard