W Wiesloch/Walldorf powstanie nowoczesny park przemysłowo-handlowy
28 gru 2020 08:34

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) podpisała umowę sprzedaży powierzchni około 130 000 metrów kwadratowych w Wiesloch/Walldorf. Nabywcą jest grupa VGP, która zamierza stworzyć na tym terenie nowoczesny park przemysłowo-handlowy.

VGP to europejski deweloper, operator i właściciel nieruchomości logistycznych i komercyjnych. Firma posiada wieloletnie doświadczenie w całym łańcuchu wartości, od zakupu gruntów i ich rozwoju po zarządzanie aktywami i nieruchomościami.

Dzięki efektywniejszemu wykorzystaniu przestrzeni uwolnimy fundusze, aby wzmocnić naszą płynność w czasach pandemii Covid-19, co pozwoli kontynuować strategiczne inwestycje na ścieżce cyfrowej transformacji – powiedział Rainer Hundsdörfer, dyrektor generalny Heidelberger Druckmaschinen AG i dodał: W VGP znaleźliśmy doświadczonego partnera, który w optymalny sposób sprzeda powierzchnię w Wiesloch/Walldorf, pozostając w ścisłej współpracy z lokalnymi gminami i Heidelbergiem.

Jan van Geet, prezes zarządu VGP jest również bardzo zadowolony z zakupu nowej lokalizacji: Cieszymy się, że udało się pozyskać tę wyjątkową lokalizację. W pełnej zaufania współpracy z Heidelberger Druckmaschinen AG, gminami i miastem Heidelberg, byliśmy w stanie zrealizować transakcję bardzo szybko. Planujemy strategiczne przeorganizowanie terenu i budowę nowoczesnego parku przemysłowo-handlowego dla długoterminowych najemców z różnych sektorów. W ten sposób chcemy wnieść trwały wkład w tworzenie nowych miejsc pracy i rozwój gospodarczy regionu. Zrównoważony rozwój i efektywność energetyczna są kluczowymi parametrami w przypadku nieruchomości zarządzanych przez VGP. Te aspekty będą również odgrywać kluczową rolę w rozwoju parku VGP w Wiesloch/Walldorf.

Grupa VGP zarządza obecnie 31 obiektami w Niemczech. W Europie to rodzinne przedsiębiorstwo z siedzibą w Antwerpii (Belgia) obsługuje obecnie 76 lokalizacji w dwunastu krajach.

Zakład Wiesloch/Walldorf zajmuje łączną powierzchnię około 840 000 metrów kwadratowych, z czego około 270 000 metrów ma zostać wprowadzonych na rynek w ramach planowanej optymalizacji. Partnerstwo z VGP to pierwszy krok w tym projekcie. Obecnie w zakładzie pracuje prawie 5000 pracowników.

Na podstawie informacji firmy Heidelberg